Manchester City Futbol Kulübü MasterCard PayPass™ teknolojisine geçti

MasterCard, Manchester City Futbol Kulübü ve MNBA Bank işbirliği ile hem Manchester Şehir Stadyumunda hem de...

25.03.2008 - 17:11 | MediaCat

MasterCard, Manchester City Futbol Kulübü ve MNBA Bank işbirliği ile hem Manchester Şehir Stadyumunda hem de günlük yaşamda kullanılabilecek MasterCard Ön Ödemeli PayPass™ kartların lansmanını yaptı. MasterCard Ön Ödemeli PayPass™, Maç günlerinde akıllı kart teknolojisi ile stadyuma giriş sağlayacak, stadyum içerisinde bulunan kafe, alışveriş alanı ve standlarda bozuk para derdi taşımadan rahat hızlı ve güvenli alışveriş imkanı tanıyacak.

“Dokun Geç” sistemi ile çalışan MasterCard PayPass™ teknolojisi, kullanıcıları şifre tuşlamak, slip imzalamak gibi klasik kredi kartlarının yarattığı vakit kaybından ve düşük tutarlı alışverişlerde yaşanan bozuk para taşıma sıkıntısından kurtararak hızlı ve güvenli alışveriş sağlıyor.

MasterCard tarafından MNBA Bank işbirliği ile İngiliz futbolseverlerin kullanımına sunulan MasterCard Ön Ödemeli PayPass kartları, Manchester Şehir Stadyumu’na sezonluk indirimli biletleriyle giriş yapan 3bin 500 kişiye verilecek. Böylelikle MasterCard Ön Ödemeli PayPass sahipleri stadyum girişlerini kredi kartları ile gerçekleştirecek, stadyum içerisinde bulunan kafe, alışveriş alanı ve standlarda yapacakları 10 Sterlin altındaki alışverişlerini yine MasterCard Ön Ödemeli PayPass kartları ile yapabilecek. Böylelikle, Manchester City taraftarları, bozuk para taşıma, para üstü bekleme ya da şifre girme, slip imzalama gibi klasik kredi kartlarının yarattığı vakit kaybından kurtulacaklar, hem alışverişleri hem de stadyum girişleri için sıra bekleme sıkıntısı çekmeyecekler. Şu anda İngiltere’de 10 Sterlin’in altındaki ödemelerin toplam sayısı 20 milyon işlem ve 200 milyar sterlini aşmış durumda. Yapılan araştırmalara göre, MasterCard PayPass, nakite oranla alışverişlerde

Türkiye’deki Spor Kulüplerinde Büyük Potansiyel

İngiltere’de Manchester City Futbol Kulübü işbirliği ile kullanıma sunulan futbol kulüplerine ait ortak markalı MasterCard PayPass kredi kartları uygulamasının Türkiye’de henüz bulunmadığını fakat futbol kulüpleri ve bankaların talepleri doğrultusunda belirten MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece “Türkiye, MasterCard PayPass kredi kartlarını Avrupa’da ilk kullanıma sunan ülke. MasterCard PayPass Türkiye’de, Burger King, StarBucks, TAV, İDO, Cinebonus gibi aralarında ulaşımdan gıdaya, sinemaya kadar farklı sektörlerden birçok kuruluşun bulunduğu 3 bini aşkın noktada kullanılıyor. Spor alanında ise hali hazırda Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi futbol takımlarımızla ortaklaşa çıkarttığımız ortak markalı kredi kartlarımız buluyor. Dileğimiz bu alanda da İngiltere’den sonra Avrupa’da MasterCard PayPass kullanan ilk ülke olmak. Spor kulüplerinin ve bankaların talepleri doğrultusunda mevcut MasterCard logolu takım kartlarının MasterCard PayPass kredi kartlarına çevrilmesi mümkün” dedi.

Spordan Ulaşıma MasterCard PayPass

MasterCard PayPass teknolojisinin spor etkinliklerindeki popülerliği kanıtlandığı gibi taşımacılık sektöründe de gittikçe daha fazla onay görüyor. MasterCard PayPass şimdilerde, Ulusal Beyzbol Ligi ve Ulusal Futbol Ligi stadyumlarının çoğunda kullanılıyor, ayrıca taksi ve toplu taşıma araçlarında da kabul ediliyor. MasterCard PayPass’in klasik kredi kartı formatının yanı sıra anahtarlık, kol saati, sticker ve cep telefonu gibi değişik formları da bulunuyor.

Daha Fazla Bilgi İçin:
Elif Acar / Caretta İletişim / 0216 470 93 43 – 118
elifa@carettailetisim.com