MediaCat

Manchester City’den taraftara özel dijital platform

İngiliz futbol kulübünden dijital açılım.

Manchester City’den taraftara özel dijital platform

Manchester City, taraftarlarını küresel çapta bir araya getirecek yeni bir dijital platformu hayata geçirdi. Kulübün devreye soktuğu yeni platform olan Cityzens, kullanıcı verilerini kullanarak taraftarlara kişisel deneyimler sunacak.

7 Ağustos tarihinden itibaren tüm dünyada devreye giren Cityzens hem dünya genelindeki City taraftarlarını bir araya getirecek hem de taraftarların kulüp ile etkileşime girmesini sağlayacak.

Platformun en dikkat çekici özelliklerinin arasında Topluluk Haritası bulunuyor. Platform kullanıcıları bu harita aracılığı ile birbirlerinin konumlarını görebilecek ve tanışma fırsatına sahip olacak. Dünyanın farklı bölgelerindeki City taraftarları bu sayede bir araya gelerek maçları birlikte seyredebilecekler.

Kullanıcı verisi yardımı ile kulüp taraftarlarına birçok ödül ve farklı deneyimler de sunmayı hedefliyor. Örneğin, dünyanın dört bir yanından taraftarlar Manchester’a seyahat edebilecek ya da kente yakın olanlar kulüp oyuncuları ile tanışma fırsatı yakalayabilecek.

Üyelerden lokasyon, demografik ve sosyal etkileşim verilerinin elde edilmesi sayesinde taraftarlara kişiye özel hizmetler de sunulabilecek. Örneğin, platforma yeni kayıt olan bir taraftar, kulübün menajeri Pep Guardiola’dan ya da ilk 11 oyuncularından gelen kişiye özel videolar ile karşılanabilecek. Sezonluk kombinenin 10’uncu kez yenilenmesi, bir sezondaki tüm maçlara gidilmesi ya da City formasının dünyanın dört bir yanında giyilmesi gibi özel anlar için de taraftarlara ödüller verilecek.

Kulübün CEO’su Ferran Soriano, Cityzens platformu aracılığı ile kulübün taraftarları ile kurduğu ilişkide devrim niteliğinde bir değişim yaşanacağına inanıyor. Platform aracılığı ile insanları bir araya getirip, hayatlarını futbol ile güzelleştirmeyi hedeflediklerini belirten Soriano, teknoloji aracılığı ile amaçlarını global çapta gerçekleştirebileceklerini söylüyor. Soriano’ya göre akıllı veri aracılığı ile taraftarlarlar davranışlarını gerçek anlamda kavrayabilmek de mümkün olacak.

 

Platformda, takımın maça hangi 11 ile çıkacağı ya da golü kimin atacağı gibi tahmin oyunlarının yanı sıra maçın ardından da maçın en iyi oyuncusunun seçilmesi gibi eğlenceli etkinliklere de yer verilecek. Plaftorma üye olan taraftarlar, kulüp haberlerini öğrenme konusunda önceliğe de sahip olacaklar. Dahası, plaftormun gelişmesi konusunda da öneriler getirebilecekler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.