MediaCat

Magnum’dan kadın çiftçilere destek moda markası

Marka, Fildişi Sahili’ndeki kadın çiftçilere AWA inisiyatifiyle destek olacak.

Magnum’dan kadın çiftçilere destek moda markası

Dondurma markası Magnum, Fildişi Sahilli kakao çiftçisi kadınlara destek olma hedefiyle AWA adlı inisiyatifini hayata geçirdi.

Sivil toplum kuruluşları ve Magnum tedarik zincirindeki iş ortaklarının katılımıyla şekillenen AWA inisiyatifi aracılığıyla, kakao ekim alanlarında yılın sadece altı ayı çalışabilen kadınlara yıl boyunca sosyal ve ekonomik destek sağlanacak. İnisiyatif aynı zamanda kadınlara yeni yetenekler kazandırarak alternatif gelir elde edebilmelerini hedefliyor.

AWA inisiyatifi, aynı adı taşıyan bir moda markası ve bir de dijital marka elçisini kapsıyor. Marka elçisi, Magnum’un uzun vadeli kadına destek programından faydalanan Fildişi Sahilli 128 kakao çiftçisi kadının portrelerinin yüz tarama teknolojisiyle bir araya getirilmesiyle oluşturulurken, AWA moda koleksiyonunda yerel kadınlardan ilhamla tasarlanan parçalar yer alıyor.

Rebecca Zoro işbirliğiyle yaratılan beş ürünlük koleksiyonda Fildişi Sahili kültürüne referansla yerel materyaller kullanılıyor. Koleksiyon 1 Ekim tarihinde online satışa sunulacak ve geliri Magnum’un ülkede yürüttüğü destek programlarına aktarılacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.