Macaristan göçmenlere gazete ilanı ile sesleniyor

Lübnan'da bir gazetede yayınlanan ilan göçmenleri vazgeçmeleri konusunda uyarıyor.

22.09.2015 - 13:49 | Ali Kuru

Macaristan göçmenlere gazete ilanı ile sesleniyor

Almanya ve İngiltere gibi Avrupa’nın refah düzeyi daha yüksek ve göçmenlere nispeten daha ılımlı yaklaşan ülkelerine ulaşmayı hedefleyen Suriyeli göçmenlerin pek çoğunun Avrupa Birliği’ne girişte izledikleri güzergâhın ilk durağı konumunda olan Macaristan, bu yüzden sınırlarında kontrol altına almakta zorlandığı bir göçmen krizi ile uğraşıyor. Krizin kontrolünde uygulanan şiddet dozunun sürekli yukarılara taşınması da ülkeyi dünya basınında dramatik görüntülerle hatırlanır bir hale dönüştürüyor.

Ülke yönetiminin krizle baş etmekteki son taktiğinin göçmenlere seyahatleri öncesinde ulaşmak olduğu görülüyor. Conflict News’in haberine göre Macaristan Devleti Lübnan’dan yola çıkacak göçmenleri hedefleyen bir gazete ilanı yayınladı. İlanda sınırların yasadışı yollardan geçişinin bir suç olduğu ve bunun tolere edilmeyeceğinin altı çiziliyor.

Bilginize

Macar Halkı misafirperver olsa da Macaristan’a yasadışı yollardan girmeye çalışanlara mümkün olan en ciddi yaptırımlar uygulanır. Ülke sınırlarının yasadışı yollardan geçişi hapisle cezalandırılabilecek bir suçtur. İnsan kaçakçılarını dinlemeyin. Macaristan yasadışı göçmenlerin kendi topraklarından geçmesine izin vermeyecektir.

Macaristan Devleti

Macaristan göçmenlere gazete ilanı ile sesleniyor

Kaynak: Conflict News