Lowe İstanbul’a global bir görev

Lowe İstanbul 1 Eylül 2009 itibarı ile Unilever'in deterjan pazarındaki en önemli bölgelerinden biri olan Afrika, Orta Doğu, Türkiye pazarlarını içeren AMET'te OMO markasının lideri oldu...

28.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Lowe İstanbul 1 Eylül 2009 itibarı ile Unilever’in deterjan pazarındaki en önemli bölgelerinden biri olan Afrika, Orta Doğu, Türkiye pazarlarını içeren AMET’te OMO markasının lideri oldu.

Türkiye’de 40 yılı aşkın süredir OMO’ya reklam hizmeti veren Lowe İstanbul, yerel ve global platformdaki başarısıyla bu göreve seçildi. Lowe İstanbul, üç yıldır uluslararası platformda kullanılan özgün fikirler üretti, global çalışma gruplarının vazgeçilmez katılımcısı oldu. Markaya kattığı değerin doğal sonucu olarak da Unilever’in Omo markası için AMET bölgesinde, müşteri ilişkileri, stratejik ve yaratıcı ekiplerin global merkezi konumuna getirildi. AMET bölgesi takım lideri Suna Mağara’nın yönetiminde kıdemli stratejik planlamacı Cem Solak ile birlikte ekip 9 farklı ülke için iş üretecek. Lowe İstanbul’un bu önemli göreve gelmesinde payları olan Kreatif Direktörler Emre Noyan ve Can Apaydın, yeni oluşumda bölge kreatif direktörleri olarak görev alacak ve AMET bölgesi için üretilecek tüm işlerde Lowe Network adına söz sahibi olacaklar.

AMET, 400 milyon Euro’luk bir pazar

Elde yıkamadan makinaya geçişin henüz tamamlanmadığı, büyüme potansiyelinin yüksek olduğu bir bölge. Türkiye 2003 yılından beri global iletişimde kullanılan “Kirlenmek Güzeldir” konseptini dünya’da en doğru uygulayan, marka ile tüketicisi arasında güçlü bir bağ kuran, çamaşır yıkamaya dair paradigmayı değiştiren başarılı ülkelerden biri.

AMET içinde yer alan tüm ülkelerin (Türkiye, Güney Afrika, Fas, Cezayir, İran,Tunus, Gana, Kenya, Nijerya ve Fildişi Sahilleri) "Kirlenmek Güzeldir" özelindeki marka stratejilerinin, kreatif vizyonunun gelişimi ve ülkelerin yerel farklılıkların gözetilerek marka adına tek ses olarak davranılması için, bölgedeki ülkeler ile koordineli çalışılacak. Yaratıcı çözümler Türkiye üzerinden geliştirilecek ve bölgedeki ajanslar, ihtiyaca göre kaynak olarak da değerlendirilecek.

Lowe – Omo geçmişi ödüllerle dolu…

Geçmişi 1970’lere dayanan Lowe İstanbul-Unilever işbirliği, markaya birçok Kristal Elma, Effie, Mediacat ödülleri kazandırdı. Son 5 yılda katılınan tüm yarışmalardan ödülle dönmek Ajansta sevinç yaratan bir standart oldu.

Lowe İstanbul’un network içindeki gücü her geçen gün artıyor…

15 farklı Unilever markasının iletişim sorumluluğunu üstlenen Lowe İstanbul, network yapılanması içinde ana pazarlardan biri olarak önemli bir konuma sahip. Yaratıcı Bölüm Başkanı Deniz Mukan’nın liderliğinde global markalar için özgün fikirler üreten Türkiye ekibi, esnek ve dinamik yapısıyla global çalışma gruplarının vazgeçilmez katılımcısı. Bu sene İran için Cif, İtalya için Yumoş briefleri üzerinde çalışarak, Türk izleyicisinin karşısına çıkmayan, doğrudan ilgili ülkelerde yayınlanmak üzere yaratıcı fikirler üretti, reklam filmleri çekti. Omo’nun, Latin Amerika’da yayınlanacak önemli bir global projesini yönetti.

Lowe İstanbul CEO’su Nesteren Davutoğlu’nun konuya ilişkin görüşleri şu şekilde :

Omo uzun yol arkadaşımız. Cesaretle "Kirlenmek Güzeldir" derken, paradigmaları değiştirirken beraberdik. AMET gibi önemli bir bölgenin yönetimini üstlenmekten mutluyuz. Suna ve Cem’in sorumluluk alanlarının genişlemesinden, on yılı aşkın bir süredir birlikte çalıştığım arkadaşlarım Emre ve Can’nın bölgesel yaratıcı yönetmenliğe yükselmesinden gurur duyuyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.