Lowe İstanbul’un Hyundai için yaptığı prodüksiyonlar Romanya’da

Türkiye'nin film prodüksiyonu konusunda bulunduğu ileri noktaya bir başarılı örnek de Lowe İstanbul’dan...

08.09.2008 - 15:02 | MediaCat

Türkiye’nin film prodüksiyonu konusunda bulunduğu ileri noktaya bir başarılı örnek de Lowe İstanbul’dan…

Dünyanın en büyük 5. otomotiv üreticisi olan Hyundai için Lowe İstanbul’un prodüksiyonunu üstlendiği Tucson ve üç filmlik Accent Era kampanyasının Romanya’da da yayınlanmasına karar verildi.

Lowe İstanbul’un 2005 yılında Hyundai Tucson, Sonata ve Coupe için oluşturulan “hayranlık” konsepti çerçevesinde çektiği Tucson reklam filmi, 2006 yılında otomotiv dalında Kristal Elma ödülüne layık görülmüştü. Müziği yurtdışında yaptırılan filmde Lowe İstanbul, Commercials prodüksiyon şirketi ve yönetmen Frederic Potier ile çalıştı.

Sınıfının en çok satan ve beğenilen araçlarından biri olan Accent Era için Lowe İstanbul, 2007 yılında, ”otomobil kullanıcısının otomobiliyle kurduğu ilişki” üzerinden şekillendirilen ”Mutlu olduğun yer” isimli 3 filmlik bir kampanyayı hayata geçirmişti. Lowe İstanbul bu üçleme için TAXI Film’den yönetmen Özer Feyzioğlu ile çalıştı. Accent Era kampanyasının müziği ise Rahman Altun tarafından yapıldı.

Diğer global otomotiv markalarından farklı olarak, çoğu Türkiye’de tasarlanan ve üretilen Hyundai reklam çalışmalarının hem fikir hem de prodüksiyon anlamında beğeni görerek yurtdışına kullanılma talebi alması şüphesiz gurur verici. Bu talepler aynı zamanda ilerleyen yıllarda yurtdışında kullanılan Türk reklam çalışmalarının çoğalacağının da önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.