Lowe, dünyanın en büyük 4. ajansı

LOWE, son bir yıl içinde gerçekleştirdiği dev birleşmeler ve yeni marka kazanımlarıyla...

18.10.2010 - 00:00 | MediaCat

LOWE, son bir yıl içinde gerçekleştirdiği dev birleşmeler ve yeni marka kazanımlarıyla, dünyanın en büyük 4. ajansı oldu. Dünya reklamcılığının iki dev merkezi İngiltere ve Amerika’da gerçekleştirilen çalışmalar, Lowe’un global ajanslar arasındaki rekabet gücünü önemli ölçüde artırdı.

New York’ta atılan ‘Deutsch’ adımıyla daha güçlü bir Lowe
İletişim sektöründe yılın en büyük birleşmesiyle  Deutsch’un hizmet verdiği IKEA, Tylenol, Sony PlayStation, Dr. Pepper ve dünya ilaç devi Novartis de Lowe network müşteri portföyüne katıldı. Lowe Canadian, Lowe Roche Toronto ve Lowe Healthcare’in sorumluluğunu da üstlenecek olan bu  birleşme, yıllık 200  milyon dolarlık gelire ve zengin müşteri portföyüne sahip olan Lowe NY’nin yükselişine de büyük  ivme kazandırdı. New York’ta atılan adımla Lowe’a güç katan “Lowe-Deutsch” buluşması, dünya devi Microsoft’un, dijital dünyanın geleceğindeki önemli adımlardan biri olarak tanımlanan “Cloud Computing” iletişim konkurunu kazanarak ilk başarısına imza attı.

Lowe’un İngiltere hamlesi, Delaney Lund Knox Warren (DLKW) işbirliği oldu
Lowe’un global ortamda rekabet gücünü arttıran birleşmelerden biri olan ve Londra’nın star ajanslarından Delaney Lund Knox Warren’i (DLKW), 40 milyon dolara Lowe bünyesine katan Interpublic Group da, Lowe’un İngiltere hamlesi olarak ön plana çıkıyor. Yıllık geliri 19,2 milyon pounds, vergi öncesi kârı ise 3,1 milyon pounds olan DLKW’nun hizmet verdiği markalar arasında süpermarket zinciri Morrisons, enerji şirketi Eon, Lloyds Banking Group, General Motors ve ünlü yayın kuruluşu Mirror Grup yer alıyor.

Meksikalı Oveja Negra ile birleşen Lowe sınırlarını genişletti 
Radarlarını dünyada gizli kalmış yerel hazineler bulmak için sürekli açık tutan Lowe Worldwide’ın 2009 başında gerçekleştirdiği büyüme hamlesi de sözlük anlamı “kara koyun” olan sıradışı Meksikalı Oveja Negra’yı network’üne dahil etmek oldu! 2000 yılında kurulan ve 8 yıllık önlenemez yükselişi süresince Unilever, Pepsi Bottling Grup, Frito-Lay ve Bayer’in yanı sıra birçok yerel markaya hizmet veren Oveja Negra geleneksel, alternatif ve interaktif yöntemleri entegre ederek, yaratıcı pazarlama ve iletişim çözümleri sağlıyor. Yaptığı işlerle yeni bin yılın ilk modern iletişim ajanslarından biri olma unvanını fazlasıyla hak eden Oveja Negra birleşmesi, Lowe’a hem yerel hem de uluslararası marka portföyünü büyütme fırsatı sağlıyor.,

Son yıllardaki yükselişiyle bağlı bulunduğu Interpublic Group bünyesinde rolünü kuvvetlendiren ve gerçeleştirdiği yatırımlarla kalite standardının kendisi için ne kadar önemli olduğuna değinen Lowe; Deutsch, DLKW ve Oveja Negra’nın gücünü bünyesine katarak, dünyanın en büyük 4. ajans network’ü konumuna yükseldiğinin altını çiziyor!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.