Louis Vuitton’un ‘Temel Değer’ kampanyası için iki sıradışı kimliğin buluşması

Jimnastikçi Larisa Latynina ve yüzücü Michael Phelps, Louis Vuitton’un 'Temel Değerler' reklam kampanyası için Annie Leibovitz tarafından fotoğraflandı.

17.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Mohammad Ali’nin meşhur adımlarının ardından bu kez iki spor efsanesi – jimnastikçi Larisa Latynina ve yüzücü Michael Phelps, Louis Vuitton’un ‘Temel Değerler’ reklam kampanyası için Annie Leibovitz tarafından fotoğraflandı.

Bu sıradışı buluşma Louis Vuitton’un teşvikiyle gerçekleştirildi: iki neslin, iki ulusun, iki kültürün ama hepsinden daha da önemlisi iki fikrin buluşması. 1934 yılında Ukrayna’da doğan Larisa Latynina İkinci Dünya Savaşı’nın karanlık günlerinde yetişti ama on yıldan fazla süre Sovyetler Birliği’ni spor dünyasında en yüksek derecelerle temsil etti. Sadece uluslararası müsabakalarda zaferler kazanmadı aynı zamanda zarafeti ve sporcu kimliğiyle de büyük bir coşku yarattı.

1985 yılında Baltimore Maryland’de doğan Michael Phelps mütevazi şartlarda başladığı hayatında ülkenin tarihine en çok madalya alan atlerden biri olarak geçti, birçok dünya rekoru kırdı ve gerçek bir Amerikan rüyasını izleme şansı yarattı. Altı kereden fazla Dünyanın En İyi Yüzücüsü ünvanını alan Phelps, Amerikan yüzme efsanesi Mark Spitz tarafından “sadece tüm zamanların en iyi yüzücüsü değil ama belki de tüm zamanların en iyi sporcusu… Gezegenimize ayak basmış en büyük yarışçı.” sözleriyle tanımlandı.

Peki bu iki spor efsanesi ne hakkında konuştu? Çok farklı hayatlardan gelmelerine rağmen ortak bir zafer duygusunu paylaştılar. En büyük anları ve tarifsiz hatıraları. Hem kendi kişisel yolculuklarında hem de spor ve ötesinde. Annie Leibovitz onları sohbet ederken çekti. Herşeyin ötesinde, ikisi de Louis Vuitton’un da paylaştığı bir olan tutkularını başkalarına geçirmenin önemi konusunda hemfikirdi.

1966 yılında yarışmayı bırakan Larisa Latynina, Sovyet milli takımını çalıştırmaya başladı ve ülkesini jimnastik konusundaki egemen güç haline getirdi. Bu arada Michael Phelps kendisini, 2008 yılında kurduğu vakıf aracılığıyla başarısını başkalarıyla paylaşmaya adadı. Amacını “Yüzme sporunun gelişmesi ve benim başladığımda elimde olan fırsatları genç yüzücülere de sağlayabilmek” olarak açıklıyor.

Louis Vuitton’un yeni ‘Temel Değerler’ kampanyasında “2 sıra dışı yolculuk. Oraya ulaşmanın tek bir yolu var. Larisa Latynina ve Michael Phelps. Jimnastiğin ve yüzmenin efsaneleri.” sözlerine yer veriliyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.