Loreal bilim kadınlarını destekliyor

Loreal Türkiye’nin, 'Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları' programının, 2012 yılı başvuruları 14 Kasım'a kadar devam edecek.

02.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Loreal Türkiye’nin, ‘Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları’ programının, 2012 yılı başvuruları için geri sayım başladı.

Programa katılmak isteyen genç bilim kadınları www.loreal.com.tr adresi üzerinden 14 Kasım’a kadar başvurularını yapabilecek.

Projeleri seçilen altı genç bilim kadınından her biri 15’şer bin dolar değerinde birer yıllık burs kazanacak.

Başvurularda, araştırma konularının bilimsel yeniliğinin olması ve bu araştırmaların bilime sağlayacağı katkı ölçüt alınıyor. Bilimsel yetenekleri kanıtlanmış ve doktora derecesine sahip olan 40 yaşından gün almamış T.C uyruklu tüm genç bilim kadınları burs programına başvurabilecek.

Loreal-Unesco ortaklığında gerçekleştirilen, For Women In Science uluslararası burs programı, dünyada 13 yıldan bu yana başarıyla yürütülüyor.

‘Genç bilim kadınlarına destek bursları’ Türkiye’de 2003 yılından bu yana veriliyor. 2006 yılından bu yana da program Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) tarafından destekleniyor.

Firma bugüne kadar, farklı üniversitelerden 52 genç bilim kadınının araştırmalarını destekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.