Liveris, Obama’nın ileri üretim ortaklığı’na eşbaşkan seçildi

Dow Chemical CEOsu ve Yönetim Kurulu Başkanı Andrew N. Liveris, Amerika Başkanı Obama’nın yeni kurulan İleri Üretim Ortaklığı’na (Advanced Manufacturing Partnership) Eşbaşkan seçildi.

04.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Dow Chemical CEOsu ve Yönetim Kurulu Başkanı Andrew N. Liveris, Amerika Başkanı Obama’nın yeni kurulan İleri Üretim Ortaklığı’na (Advanced Manufacturing Partnership) Eşbaşkan seçildi.

Liveris’in, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Başkanı Susan Hockfield ile başkanlık yapacağı bu ortaklık, diğer önemli Amerikan imalatçıları, mühendislik alanında en iyi birkaç Amerikan üniversitesi ve Amerikan hükümetinin kilit teknoloji liderlerini kapsayacak.

Ortaklığın ana hedefleri; ileri üretim teknolojileri için bir yol haritası hazırlamak, pazarda üretimi ve rekabeti arttıracak fikirleri değerlendirerek öne çıkarmak ve uluslararası anlamda rekabetçi ve sağlam bir üretim sektörünün devamlılığını sağlamak olacak.

Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki ortaklık lansmanında " İleri Üretim Ortaklığı Eşbaşkanı olarak seçildiğim için onur duyuyorum,” diyen Liveris, “Her yeni üretim işinin ortalama beş yeni iş daha yarattığını düşünürsek, üretimdeki başarımızın Amerika’daki ana sektörlerde ve onların yan sanayinde uzun dönemli iş fırsatları yaratabileceğini söyleyebiliriz. Amerika, dünya üretimindeki liderliği geri kazandığı takdirde, dünyada yenilikte lokomotif ülke görevimizi koruyabilir ve geliştirebiliriz. ARGE başarısı ve buna bağlı olarak yeni fikirlerin ürüne dönüşmesi, beraber ilerleyen ve ayrılmaz faktörlerdir. Canlı bir üretim sektörü, en ileri teknolojilerde rekabeti koruyabilmemiz için çok önemlidir,” diyerek devam etti.

Andrew Liveris ayrıca “Bu ortaklık; akademi, endüstri ve hükümet olmak üzere misyonları açısından çok önemli olan üç unsuru biraraya getirmektedir. Üretimdeki rekabetçiliğimizi yenileme ve genişletme çabalarımızı, birleşik ve tarafsız bir yaklaşım desteklemelidir,” dedi.

Andrew Liveris, geçen temmuz ayında Dow adına Dow’ın Amerika için İleri Üretim Planı’nı (Dow’s Advanced Manufacturing Plan for America) (AMP) hazırlamıştı. AMP, Amerikan üretimini aksatan yapısal maliyetler ile ilgili önlem alınması ve ekonomik büyümeye olanak sağlayacak politikalar geliştirilmesi gibi birçok konuda harekete geçilmesini öneriyor. Liveris, AMP’yi detaylı olarak anlatan Make It In America: The Case for Re-Inventing the Economy kitabını ise geçtiğimi ocak ayında yayınlamıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.