Lilly İlaç’ta iki yeni atama

Lilly Türkiye Finans ve İş Geliştirme Direktörü Okan Çömelek, Etik ve Uyum Müdürü ise Başak Baykal oldu

18.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Lilly Türkiye Finans ve İş Geliştirme Direktörü Okan Çömelek, Etik ve Uyum Müdürü ise Başak Baykal oldu.

Lilly Türkiye’de Etik ve Uyum Müdürü olarak çalışan Okan Çömelek, Lilly Türkiye Finans ve İş Geliştirme Direktörü görevine atandı. Diyabet&Endokrin Grubu Pazarlama Müdürü olan Başak Baykal ise Okan Çömelek’in görevini devralarak Lilly Türkiye Etik ve Uyum Müdürü oldu.

Lisans eğitimini 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Okan Çömelek, aynı sene çalışma hayatına adım attı. Kariyerine Sümer Yatırım Bankası’nda Uluslararası Sermaye Piyasaları Hisse Senedi Analisti olarak başlayan Çömelek, daha sonra bankacılık alanında Kredi Analisti olarak çalıştı.

Lilly Türkiye ailesine 2002 yılında Finansal Analist olarak katılan Okan Çömelek, daha sonra Finansal Planlama ve Kredi Kontrol Müdür Yardımcılığı, Planlama ile Kredi Kontrol ve Ticari Satış Müdürlüğü görevlerini birlikte yürüttü. İş Geliştirme faaliyetlerinin sorumluluğunu da bir dönem üstlenen Çömelek 2010 yılından bu yana Lilly Türkiye Etik ve Uyum Müdürü olarak çalışıyordu.

Başak Baykal ise 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of North London’da pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Kariyerine 1999 yılında ilaç sektöründe başlayan Baykal, sırasıyla Yönetici Adaylığı, Tıbbi Satış Temsilciliği ve Ürün Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Lilly Türkiye’ye 2002 yılında Marka Müdür Yardımcısı olarak katılan Baykal, kariyerini sırasıyla Marka Müdürü, AMEA&CEE Osteoporoz Marka Koordinatörü, AMEA&CEE Elektronik Pazarlama Koordinatörü, 6 Sigma Kara Kuşak, Diyabet&Endokrin Grubu Pazarlama Müdürü pozisyonlarında sürdürdü.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.