Liberty Sigorta’ya yeni genel müdür

Atamayla ilgili olarak Liberty Mutual Group Avrupa Operasyonları Başkanı Luis Bonnell...

12.08.2009 - 11:41 | MediaCat

Liberty Mutual Group’un bir üyesi olan Liberty Sigorta, Ragıp Yergin’in 1 Eylül 2009 tarihinden itibaren yeni Genel Müdür olarak görev yapacağını duyurdu. Sayın Yergin, daha önce Aksigorta Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Atamayla ilgili olarak Liberty Mutual Group Avrupa Operasyonları Başkanı Luis Bonnell, “Liberty Mutual Group’a Ragıp Yergin gibi Türk sigorta sektöründe oldukça deneyimli birini getirmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye bizim için yüksek potansiyeli olan cazip bir sektör ve bu sektördeki mevcudiyetimizi daha da güçlendireceğiz. Hedefimiz bu sektörde lider şirketlerden biri olmak ve bu atama, hedefimize yaklaşmamıza yardımcı olacak,” dedi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Sayın Yergin, New York Rennselaer Polytechnic Üniversitesi’nde İşletme İdaresi ve Endüstri Mühendisliği alanlarında yüksek lisansını yapmıştır.

Sayın Yergin, kariyerine 1985 yılında Citibank’ta başlamış, Interbank, Bayındırbank ve EGS Bank gibi çeşitli finans kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. 2001 yılında Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanlığı’nda görevlendirilmesinin ardından, Sabancı Grup’un finans ve sigortacılık operasyonlarında çeşitli üst düzey yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Sayın Yergin, 2002 yılında Aksigorta Yönetim Kurulu Üyesi, 2005 yılında ise Aksigorta Genel Müdürü olmuştur.

Liberty Mutual Group’un uluslararası operasyonları, Liberty International isimli stratejik iş birimi tarafından yönetilmektedir. Liberty International, ürün ve hizmetleri iki ayrı yaklaşımla temin eder. Bunlardan ilki, dünyanın farklı yerlerinde, genellikle bireysel sigortacılık ürünleri ve hizmetleri sunan, yerel sigortacılık şirketleri aracılığıyla yürütülmektedir. İkinci yaklaşım ise dünya genelinde kaza, nakliyat, enerji, inşaat ve reasürans gibi uzmanlık gerektiren ticari sigortacılık branşlarında hizmet veren Liberty International Underwriters (LIU) tarafından yürütülür.

2008 yılında yaklaşık $7.0 milyar gelir bildiren Liberty International, 5,800 çalışanı ile Amerika ve 26 ülkede operasyonlarını sürdürmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.