LG, Formula 1’in global destekçisi oldu

Tüketici elektroniği alanında bir dünya lideri ve teknoloji öncüsü olan LG Electronics ile Formula 1...

29.01.2009 - 14:47 | MediaCat

Tüketici elektroniği alanında bir dünya lideri ve teknoloji öncüsü olan LG Electronics ile Formula 1 arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile LG, Formula 1’in global destekçisi ve teknoloji ortağı olacak.

Formula 1 ve LG Electronics arasında imzalanan üst düzey işbirliği uyarınca LG, Formula 1’in resmi tüketici elektronik sistemleri, cep telefonu ve veri işlemcisi olarak özel unvanlara ve pazarlama haklarına sahip oldu. Anlaşma 2009 yılı Ocak ayı itibariyle yürürlüğe girdi.

“Formula 1, kesinlikle teknolojik yenilik, stil ve tasarımın doruk noktasını temsil ediyor ki bu, aynı zamanda bizim de LG Electronics markası için benimsediğimiz vizyondur” diyen LG Electronics’in Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Dermot Boden sözlerini şöyle sürdürdü: “F1’in heyecanı ve enerjisine hiçbir spor dalı yaklaşamaz ve biz de LG’de aynı tutku ve enerjiyi hissediyoruz.”

Boden konuşmasına şöyle devam etti: “Günümüzün ekonomik ortamında bütün kurumların harcamalar konusunda stratejik olması gerekiyor. Bu anlaşmanın markamız adına yapacağımız en iyi yatırımlardan biri olduğunu düşünmekteyiz. Pazarlama ve sponsorluk imkânlarını dikkatle inceledikten sonra bu heyecan verici ortaklığın uzun vadede her iki küresel markanın da profilini en iyi şekilde öne çıkaracağına ve zenginleştireceğine inanıyorum.”

Formula 1 Grubu İcra Kurulu Başkanı Bernie Ecclestone ise yaptığı konuşmada “LG kendi alanında bir lider; yenilikleri ve mükemmel özellikleri şık bir paket dâhilinde sunan, üstün teknoloji alanında bir öncü. Formula 1 de tamamen bundan ibaret. LG ile ortak çok noktamız var. İş birliğimize başlamaktan dolayı çok heyecanlıyım. LG’nin bize sunacağı teknolojik çözümleri de sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Formula 1’in resmî veri işlemcisi olan LG, Formula 1 organizasyonlarındaki resmi canlı takip hizmeti ve verilerle ilgili TV grafiklerinde yer alacak. Marka aynı zamanda Formula 1 markasıyla bağlantılı olarak dünya çapında kapsamlı bir üst düzey pazarlama hakkı paketinin de sahibi olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.