MediaCat

Levi’s’tan global konkur

Levi Strauss&Co, Levi’s markasının global medya satın alma çalışmalarını yönlendirecek ajansı…

Levi’s’tan global konkur

Levi Strauss&Co, Levi’s markasının global medya satın alma çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için konkur açıyor. Şirketin yaratıcı çalışmaları konkur sürecine dahil edilmeyecek. Kantar Media’ya göre, Levi’s geçen yıl sadece ABD pazarı için medyaya 60 milyon dolardan daha fazla kaynak harcadı. Ancak, markanın global medya harcamalarının 100 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kaynaklar, bu konkurun sonunda, marka için dünya çapında çalışan 20’ye yakın ajansın bir ya da iki ajansa konsolide edilmesi beklentisi yönünde görüş bildiriyorlar. Konkur süreci, Jones Lundin Beals tarafından yönlendiriliyor.

2008 Ekim’den beri Kuzey Amerika’da, Levi’s ve Dockers markalarının, medya planlama ve satın alma çalışmalarını Omnicom Group’a bağlı, OMD yönetiyor. OMD, Dockers için yarattığı iPhone uygulamaları ile de ödül almıştı. Levi’s Stratuss’un global pazarlama CEO’su, Karen Riley Grant, bu yılın başında AD Age ile yaptığı röportajında, söz konusu uygulamalar ile sosyal paylaşım sitelerinde marka ile ilgili konuşmaların, markanın daha önce hiç tecrübe etmediği şekilde, %30 oranında arttığını ifade etmişti. Mayıs ayında Dockers, dijital çalışmalarını yönlendirmesi için konkur açmışsa da yeni bir ajansla çalışmak yerine yine OMD ile anlaşmıştı.

Levi’s, 2008’in sonlarında, Levi’s Amerika’nın medya çalışmalarını yönlendirmesi için Wieden&Kennedy (W&K) ile çalışma kararı almıştı. Markanın sözcüsü, konkur sonucu ne olursa olsun ajansın, geçen ay lanse edilen “Go Forth” kampanyası için çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

Yaratıcı tarafta, hiçbir şeyin değişmediğini ifade eden sözcü, “W&K, Levi’s Amerika’nın yaratıcı ajansı olarak devam edecek, biz de dünya çapında pazarlama ve reklam kampanyalarımız için en stratejik global çözümleri değerlendirmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

medyaloji.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.