Levi’s, ajans çalışmalarını globalleştiriyor

Levi's daha global bir teşkilatlanmaya gidiyor ve ilk global reklam kampanyasını bu yılın sonunda lanse edecek.

11.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Levi’s daha global bir teşkilatlanmaya gidiyor ve  ilk global reklam kampanyasını bu yılın sonunda lanse edecek.  Levi’s’ın pazarlama operasyonlarından biri de 19 Nisan’da Rebecca Van Dyck’ın yeni global pazarlama müdürü olarak göreve getirilmesi olacak.

Van Dyck, Szulc tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında terk edilen pozisyona geliyor. Global teknik bilgisi çok iyi olan Van Dyck, daha önce Apple’da global pazarlama ve iletişim senyör direktörü olarak iPhone, iPad gibi cihazların lansmanında çalışıyordu. Apple’dan önce ise Nike’ın global müşteri temsilciliğini yapan Van Dyck’ın “Just Do It” kampanyasında çok önemli bir rolü vardı.

Van Dyck, Levi’s’ın global marka algılanışını bütünleştirmeyi hedeflediğini dile getiriyor ve ekliyor: Global pazarlama müdürlüğü pozisyonunun ortaya çıkmasının en önemli nedeni markaların artık global algıda tutarlılık yaratmak istemesi.

Levi’s 2009 yılında ilk global pazarlama müdürü  Szulc ile çalışmalarına başladı. Fakat markanın teşkilatlanma biçiminde hala bölgesel model kullanılıyordu. Markanın Amerika, Asya Pasifik ve Avrupa olmak üzere 3 ana bölgesi vardı. Szulc Levi’s’daki pozisyonundan ayrıldıktan sonra, marka sözcüsü Szulc’un yürüttüğü  globalleşme operasyonunun en iyi model olup olmadığı konusunda tartışmaların olduğunu dile getirdi.

Kasım ayında firma yeniden yapılanmaya gitti.  Daha önce Levi’s Amerika’nın müdürü olan Robert Hanson, Levi’s markasının global müdürü oldu ve şu açıklamayı yaptı:

“Global marka yönetiminin müşterilerimizle bağ kurmak için en etkili yol olduğunu düşünüyoruz. Böylece giderek artan dinamik uluslararası markette değişen zevklere ve yaklaşımlara daha iyi hitap edebileceğimizi düşünüyoruz. Daha çok müşteri odaklı çalışmak için bir adım atıyoruz.”

Levi’s ajans yapısını da konsolide ederek daha global bir modeli benimsedi.  Bu yıl yaratıcı ajans olarak Wieden & Kennedy ile global medya faaliyetleri için de Omnicom Group’s OMD ile çalışmaya başladı. Levi’s şimdi “Go Forth” kampanyasını yaratan Wieden & Kennedy’nin Wieden Portland ofisinin yanı sıra Amsterdam, Şanghay, Tokyo, Sao Paulo ofisleriyle de çalışmaya başlıyor. Benzer şekilde, OMD de markanın medya faaliyetlerinin yanı sıra planlama, online ve offline satın almasını yürütecek. Marka daha önce dünyanın farklı yerlerinde pek çok yaratıcı ve medya ajansı ile çalışıyordu.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.