Levi’s’tan kadınlara özel online hizmet

Levi’s, kadınların vücutlarına mükemmel derecede uyan pantolonları bulmalarına yardımcı olmak için...

20.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Levi’s, kadınların vücutlarına mükemmel derecede uyan pantolonları bulmalarına yardımcı olmak için Duke/Razorfısh tarafından hazırlanan global, dijital “fitting servisi” sunmaya başladı. Proje için, kadınların jean pantolon denerken, kendi içlerinde yaratıkları diyaloglardan yola çıktıklarını belirten Levi’s’ın global kadın giyim segmentinde pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Mary Alderete, kadınların, denedikleri pantolon vücutlarına uymadıkları taktirde, pantolonu değil kendilerini suçladıklarını saptadıklarını belirtti.

Çok sayıda katılımcılının, iç görülerinin yorumlandığı araştırma ile Levi’s, genişlik ve uzunluğa üçüncü bir boyut ekleyerek yeni bir sistem yaratmayı başardı. Levis’ın, “dijital fitting deneyimi” adını verdiği sistem 50 ülkede 20 dilde uygulanıyor.

Levi’s Avrupa’nın dijital pazarlama direktörü Vincent Stuhlen, bu online deneyimin, şirketin zengin, görsel ve işitsel mirasına sadık kalınarak gerçekleştirildiğini belirtti.

Duke/Razorfish’in genel müdürü Olivier Abel, “Levi’s, kadınlar için jean segmentinde yeni standartlar oluşturuyor, toplamda kadınların günlük iç örgülerinden ilham alıyor. Bu yüzden, biz de pantolon keşfetmede ve seçmede yeni dijital standartlar oluşturmak istedik” şeklinde açıklama yaptı.

Abel, Levi’s gibi öncü bir markanın, dijital faaliyetleri global iletişimlerinin omurgası olarak kullanmasının, iletişim sektöründe kritik bir değişiklik olduğunu belirterek, ajans olarak bunun önemli bir parçası oldukları için gurur duyduklarını belirtti.

Küresel giyim sektörünün, özellikle kot pantolonları ile öne çıkmış aktörü olan Levi’s, Temmuz ayında reklam ajansı Bartle Bogle Hegarty ile 28 yıl süren ortaklığını bitirmişti.

BBH’nin 1985 yılında yarattığı “Launderette / Çamaşırhane” isimli, model Nick Kamen’ın yer aldığı reklamı, 1980’lerde markanın dünya çapında satışlarını arttırarak, servetine güç katmıştı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.