Leo Burnett’in yeni kreatif direktörü

Leo Burnett'in Yaşar Akbaş'ın ayrılmasıyla boşalan kreatif direktörlük görevine ajans içinden yeni bir isim getirildi.

27.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Leo Burnett’in Yaşar Akbaş’ın ayrılmasıyla boşalan kreatif direktörlük görevine ajans içinden yeni bir isim getirildi. Ajansın yaratıcı liderliğini bundan sonra İdil Akoğlu Ergülen üstlenecek.

Leo Burnett İstanbul Ajans Başkanı Ahmet Akın, 12 yıldır ajansta çalışan Executive Kreatif Direktör ve Başkan Yardımcısı Yaşar Akbaş’ın ayrılmasıyla ilgili olarak “Leo Burnett, Yaşar Akbaş’ın yaratıcı yönetiminde bugüne kadar çok sayıda başarılı kampanyaya imza attı. Yurtiçinde ve yurtdışında alınan çok sayıda ödül ve kazanılan konkur, Yaşar Akbaş’ın döneminde gerçekleşti. Leo Burnett markasına bugüne kadarki katkıları için kendisine teşekkür ediyor ve kariyerinin bir sonraki aşamasında başarılar diliyoruz” dedi.
Ahmet Akın, Leo Burnett’te bayrak değişimi olduğunu ve yeni bir dönemin başladığını belirtti.  “Beş yıldır yürüttüğü Kreatif Direktörlük görevinde ulusal ve uluslararası birçok markanın yaratıcı liderliğini yürüten İdil Akoğlu Ergülen, 14 Şubat 2011 tarihinden itibaren ajansın tüm yaratıcı çalışmalarından sorumlu olacak. Leo Burnett, perakende, finans, hızlı tüketim, otomotiv, gıda ve telekom gibi çok farklı sektörde tecrübesi olan İdil Akoğlu Ergülen’in yönetiminde yoluna devam edecek” dedi.
İdil Akoğlu Ergülen kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisiği Bölümü’nden mezun olan İdil Akoğlu Ergülen, lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi/ Örgütsel Davranış Bölümü’nde tamamladı. Ergülen, meslek yaşamına Admar DDB Needham’da metin yazarı olarak başladı. Movida Plus Reklam Ajansı’nda çalıştıktan sonra 1995 yılında Leo Burnett’te reklam yazarı olarak çalışamaya başlayan ve daha sonra yaratıcı takım liderliğini yürüten Ergülen, 2006’dan bugüne Leo Burnett’te Kreatif Direktör olarak görevini sürdürdü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.