Leo Burnett’e yeni isim

Oktar Akın, Ocak 2012’de Leo Burnett İstanbul ailesine katıldı.

13.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Oktar Akın Leo Burnett İstanbul ailesine katıldı.

2002 yılında Anadolu Üniversitesi GSF Animasyon bölümünden mezun olan Oktar Akın, reklamcılık kariyerine McCann Erickson İstanbul’da sanat yönetmeni olarak başladı. 2008’de dünya genelindeki yaklaşık 100 McCann Erickson çalışanı arasından seçilen altı kişiden biri olma şansını yakaladı ve Kummell Exchange Programme kapsamında Singapur ofisinde senior art director olarak görev yaptı. Bu süre zarfında birçok global markayla birlikte başarılı projelere imza atan Akın, İstanbul’a döndükten sonra görevine yaratıcı yönetmen olarak devam etti.

2009 yılında Manajans/JWT’ye yönetici Kreatif Direktör olarak transfer edilen Oktar Akın’ın kariyerinde birçok başarılı kampanya; yurtiçi ve yurtdışında alınan ödüller bulunuyor.

Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Nescafé, Beck’s, Miller, Opel, HSBC Advantage, Shell, Nokia, gnctrkcll, Kentucky Fried Chicken, Straits Times, Cathay Pacific gibi birçok markaya hizmet veren Oktar Akın, Ocak 2012’de Leo Burnett İstanbul ailesine katıldı.

Leo Burnett İstanbul yaratıcı ekibin yönetiminde, Executive Kreatif Direktör İdil Akoğlu Ergülen, Kreatif Direktör Güven Haktanır ve ekibe yeni katılan Kreatif Direktör Oktar Akın yer alıyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.