Lemmy der ki: ‘Süt için g.t herifler’

Valio'nun Lemmy Kilmister'lı son reklam filmi yayında.

08.01.2016 - 14:07 | Arzu Nilay Kocasu

Lemmy Kilmister ile süte teşvik

28 Aralık’taki ölümüyle bir yandan sadık hayranlarını yasa boğarken diğer yandan, kaderin bu hüzünlü cilvesiyle ve biraz da şaşırtıcı bir şekilde, pek çok yeni hayran da kazanan efsane Motörhead solisti Lemmy Kilmister’ın ölümünden yaklaşık bir ay önce Finlandiyalı süt markası Valio için başrolünde olduğu reklam filmi yayınlandı.

Motörhead konseri nedeniyle Finlandiya’ya giden Kilmister’ın konserden sonra Maunula’ya geçerek çekimlerine katıldığı reklam filmi, Dairy Nutrition Council of Finland için 1990’ların sonlarında hazırlanan reklamın bir remake’i.

Orijinal reklamdaki “Daha önce hiç süt içmedim ve hiçbir zaman da içmeyeceğim” repliğine tamamen doğaçlama olarak “Sizi g.t herifler”i de ekleyen Kilmister’ın ölüm haberini aldıklarında post prodüksiyon aşamasında olan reklam ajansı hasan & partners ve Valio, reklamı yayınlayıp yayınlamamak arasında gidip geldikten sonra spotu bir ithafa dönüştürmeye karar vermiş.

Sırf Lemmy Kilmister’ın gülüşünü son bir kez daha görmemize olanak sağladığı için bile izlenebilecek reklam filminin yönetmeni, orijinal filmin de yönetmenliğini üstlenen Markus Virpiö.

Orijinal reklam filmini merak edenler, videoyu aşağıdan izleyebilirler.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.