Lego da internette

Dünyanın ünlü yap-boz oyuncağının üreten Lego da, internet çağına uyum sağlayarak, yıl sonunda internetten oyun projesini hayata geçireceğini açıkladı

11.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın ünlü yap-boz oyuncağının üreten Lego da, internet çağına uyum sağlayarak, yıl sonunda internetten oyun projesini hayata geçireceğini açıkladı.

Müteahhit firma NetDevil’dan Chris Sherland, adı "Lego Univers" olarak belirlenen ve PC sisteminde oynanacak oyunla ilgili olarak, "Oyun, çocuklara ve ebeveynlerine çok tanıdık unsurlar içeriyor" açıklamasında bulundu.

ABD’nin batısındaki Las Vegas’ta düzenlenen elektronik fuarında AFP’ye açıklamalarda bulunan Sherland, Lego Univers’in çocuklar için çok güvenli bir sosyal boyutu olduğunu, aynı zamanda ailelerin de bunu rahatça kontrol edebileceğini kaydetti.

Lego, daha önce de video oyunu olarak oynanabiliyordu, ama Yıldız Savaşları, Indiana Jones ve Batman için uyarlanan oyun, sadece iki kişinin aynı anda oynamasına olanak sağlıyordu. Lego Univers ise aynı anda binlerce kişi tarafından oynanabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.