Le Monde’a ilk kez kadın yayın yönetmeni atandı

Fransa’nın saygın günlük gazetesi Le Monde, daha önce genel yayın yönetmen yardımcılığı görevi de yürütmüş 55 yaşındaki Sylvie Kauffmann’ı...

21.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Fransa’nın saygın günlük gazetesi Le Monde, daha önce genel yayın yönetmen yardımcılığı görevi de yürütmüş 55 yaşındaki Sylvie Kauffmann’ı 65 yıllık tarihinin ilk kadın Genel Yayın Yönetmeni olarak atadı.

Kauffman, en son gazetenin Güneydoğu Asya muhabiri olarak görev yapıyordu. Kauffmann, 2007’de bu göreve gelmiş olan Alain Frachon’un yerini aldı. 1988 yılından beri Le Monde’da çalışan Kauffmann, “Çok heyecanlı bir iş. Fakat basılı medyanın zorluklarını düşündüğünüzde aynı zamanda ciddi bir iş” dedi.

Kauffmann, internet çağında kendini mali olarak sürdürmeye çalışan saygın bir gazetenin başında olmayı büyük bir meydan okuma olarak da değerlendirdi.Atamasını Le Monde için evrimin son safhası olarak değerlendiren Kauffmann, cinsiyetinin atamasıyla ilgili karar vermede etkili olmadığını söyledi. Marsilya’da doğan Sylvie Kauffmann, kariyerine Fransa’nın en büyük haber ajansı Agence France-Presse’de (AFP) başladı. Paris, Londra, Varşova ve Moskova’da görev yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.