LC Waikiki yurtdışına açılıyor

1985 yılında Fransa'da doğan LC Waikiki'yi 1997 yılında alarak Türk yapan Tema Holding, şimdi yurtdışı atağına hazırlanıyor...

27.07.2010 - 00:00 | MediaCat

1985 yılında Fransa’da doğan LC Waikiki’yi 1997 yılında alarak Türk yapan Tema Holding, şimdi yurtdışı atağına hazırlanıyor.Tema Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şefik Dizdar, LC Waikiki olarak 2011’de yurt dışında büyük hamle yapacaklarını açıkladı. LC Waikiki’nin Türkiye’de hedeflediği konumu aştığını, hazır giyim pazarının da perakende satış lideri olduklarını söyleyen Dizdar, şunları kaydetti:

“Şu anda 250’yi aşkın mağazamız var. LC Waikiki olarak 2011’de yurt dışında büyük hamle yapacağız. Özellikle ciddi çalışmalar yaptığımız Avrupa’da ilk 3’e girmeyi hedefliyoruz. Çeşitli ülkelerde açtığımız mağazalar büyük ilgi gördü. Şu anda Bulgaristan’da çalışmalarımız var, mağaza konusunda ekiplerimiz incelemeler yapıyorlar. Ukrayna, Almanya ve Bosna-Hersek’te de tespitlerde bulunuyoruz. Özellikle Avrupa’da çok mesafe katedeceğiz.”

Firmalarının profesyonel kadroyla yönetildiğine ve 9 bin civarında çalışanlarının bulunduğuna işaret eden Dizdar, “Tekstil grubunda yurt içinde üretim maliyetleri yükselmeye başladı. Biz de Mısır’da büyük tesisler kurduk. Orada da 2 bin kişi istihdam ediyoruz. Biz burada ürettiğimiz ürünleri herhangi kota sınırlaması olmadan ABD ve Avrupa’ya gönderebiliyoruz” dedi.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.