MediaCat

‘Lastik Adam’ Türkçe konuşacak

Lastik Adam, 2007 Mart ayından bu yana gösterilen ‘Dünya Turu’ konseptli reklam filminde Türkçe konuşacak.

‘Lastik Adam’ Türkçe konuşacak

Lastik Adam, 2007 Mart ayından bu yana gösterilen ‘Dünya Turu’ konseptli reklam filminde Türkçe konuşacak. Yol güvenliği konusunda her zaman yardım ve tavsiyelerde bulunan Lastik Adam, promosyon kampanyası kapsamında dağıtılan küçük kitapçıklarla sürücülerin dikkatini “lastikte doğru hava basıncı”nın önemine çekecek.

1898 yılında lastik yığınını görünce “Kolları olsaydı, bir insan olabilirdi” diye düşünen Michelin kardeşlerin hayal gücü ve poster sanatçısı O’Galop’un fırçasıyla 109 yıl önce hayat bulan Lastik Adam, dünyanın en fazla bilinen kurumsal karakterlerinden birisi.

Türkiye’de ilk kez 2004 yılında televizyon reklamlarında gösterilmeye başlanan Lastik Adam, 2000’de Financial Times ve Report on Business dergilerinin bir araya getirdiği sanat, tasarım ve iletişim dünyasının seçkin isimlerinden oluşan uluslararası jüri tarafından “Dünyanın en iyi logosu” seçilmişti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.