Kuveyt Türk ilk faizsiz gümüş borsa yatırım fonunu çıkardı

Türkiye’nin ilk faizsiz gümüş borsa yatırım fonu Silver PLUS, 21 Mayıs 2012 itibariyle İMKB’de işlem görmeye başladı

22.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ihraç edilen, Türkiye’nin ilk faizsiz ı gümüş borsa yatırım fonu “KUVEYT TÜRK SILVER PLUS”, 21 Mayıs 2012 itibarıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Silver Plus’ın borsada işlem görmeye başlaması nedeniyle İMKB’de düzenlenen “Gong Töreni”ne, Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Murat Çetinkaya ve banka üst yönetiminin yanı sıra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı İbrahim Turhan ile sermaye piyasasının önemli şirket temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilen törende söz alan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, konuşmasında “Ülkemiz sermaye piyasalarına faizsiz esaslarda düzenlenmiş yeni ürünler sunma hedefimiz doğrultusunda, faizsiz esaslardaki ilk Gümüş Borsa Yatırım Fonu’nu ihraç etmekten mutluluk duyuyoruz. Malumunuz olduğu üzere, daha önce, yine bir ilk olan “GoldPlus Altın Borsa Yatırım Fonumuzu” yatırımcılarımıza sunmuştuk. Yatırımcılardan büyük ilgi gören ve geçtiğimiz dönemde en yüksek getiriyi sağlayan fonlar arasında yer alan Gold Plus gibi yeni ürünümüz “SilverPlus”ın da büyük ilgi göreceğinden eminiz” diyerek, sermaye piyasalarında üstlendikleri yenilikçi ve öncü rolü sürdüreceklerini belirtti.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.