Kurumsal İletişimciler Derneği yeni yönetim kurulunu seçti

Derneğin yeni yönetim kurulu, altıncı genel kurul toplantısında seçildi.

19.02.2020 - 10:20 | MediaCat

Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), 2020 – 2023 döneminde görev alacak yönetim kurulunu altıncı genel kurul toplantısıyla seçti.

30 Ocak’ta gerçekleşen genel kurul toplantısında Şule Yücebıyık yeniden KİD Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yücebıyık’ın yardımcılıklarına SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı Murat LeCompte ve OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın seçildi.

Boyner Grup Kurumsal İletişim Direktörü Cem Tanır, TÜSİAD Kurumsal İletişim Direktörü Başak Solmaz, Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz ve Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu’nun yönetim kurulu asil üyeliklerine seçildiği genel kurul toplantısında yönetim kurulunun yedek listesi Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Oğuzcan Bülbül, Stratejik Danışman Arzu Deniz Aksoy, Pepsico Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü Didem Şinik, Siemens Türkiye İletişim Direktörü Gizem Keçeci ve Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü’den oluştu.

KİD’in yeni yönetiminde denetim kurulu üyeliklerini ANT Yapı Kurumsal İletişim, Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Fatma Çelenk, İSG Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, Sabancı Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Ertüm üstlenecek. Denetim kurulunda Signify Orta Doğu ve Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bilge, TFI TAB Gıda Yatırımları Kurumsal İletişim Müdürü Yağız Yücel ve Borusan Mannesmann Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Kurt Ganiç de yedek üye olarak yer alacak.

Derneğin altıncı dönem başkanlığını üstlenecek olan Yücebıyık, “Derneğimizin başkanlığını bir kez daha mesleğimizi ustalık seviyesinde temsil eden çok değerli meslektaşlarımdan oluşan bir yönetim ekibiyle birlikte üstlenmekten onur duyuyorum. Geçtiğimiz iki yılda derneğimizin üye sayısı yüzde 110 oranında artarken, yaptığımız 55’e yakın etkinlik, üniversite buluşmaları ve KİD Akademi Programları ile çok çeşitli kitlelere ulaştık. Birbirimizden öğrendiğimiz meet up’lar, sosyal etkinliklerimiz ve komite çalışmalarımızda birlikte çalışmanın ve aynı dili konuşmanın keyfini yaşadık. KİD, 700’ü aşkın aktif üyesiyle Türkiye iş dünyasının en dinamik ve etkili meslek organizasyonlarından biri haline geldi” dedi.

Yapılan tüzük değişikliğiyle KİD’in iktisadi işletme kurma, temsilcilik ve şube açma, çalışma komitelerine resmiyet kazandırma hakkı elde ettiğini belirten Yücebıyık, “2018 yılında KPMG ile gerçekleştirdiğimiz stratejik plana bağlı, yeni bir yol haritasını yeni yönetimimizle birlikte hazırlayacağız. Derneğimizin 10’uncu yılında amacımız, mesleğimizi sürdürülebilirlik ekseninde yeniden tanımlamak, KİD’in etkisini mesleki sınırların ötesinde bir ekosistem yaklaşımıyla artırmak ve bu etki gücünü ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürmek. Yeni yönetim kurulumuzun mesleğimize hayırlı olmasını ve dünyayı iyileştirecek yegâne gücün iletişim olduğu inancıyla, derneğimizin ilham vermeye devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.