Kurtlar Vadisi Pusu iyi bir çıkışla yine birinci oldu

13 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar.

14.03.2014 - 15:29 | MediaCat

Kurtlar Vadisi Pusu bu Perşembe, son dönemlerdeki en iyi çıkışını yaparak birincilik tahtına geri oturdu. Kurtlar Vadisi’ni Perşembelerin ezeli rakipleri Arkadaşım Hoşgeldin ve Kardeş Payı takip etti.

Kurtlar Vadisi Pusu son dönemde komedi programlarına kaptırdığı birincilik tahtını dün akşam sıkı bir zafer ile geri aldı.

11,514 kullanıcının toplamda 14,310 tweet attığı dizi, yayılımda 5,966,703 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. #vadideoperasyon etiketi ile çıkan dizi, dün akşam Twitter’da büyük tartışmalara yol açtı. 17 Aralık operasyonuna benzer bir konunun işlendiği bölüm Sosyal TV izleyicisi arasında “kvp satılmış satın alınmış” tartışmalarına yol açtı.“Kurtlar Vadisi Pusu daki paralel savci ayni Zekeriya Öz’e benziyor” yorumları yapılırken “Muhterem bey Fetullah mı?” sorusu izleyiciler tarafından sıkça soruldu. İzleyicilerin büyük bir çoğunluğu böyle bir bölümün yayınlanmasını Kurtlar Vadisi Pusu için talihsizlik olarak görürken, bir grup izleyici de dizi içeriğini gerçek hayatta ülkenin içinde bulunduğu politik çelişkilerle özdeşleştirdi. Dizi boyunca #vadideoperasyon, #ülkemiseviyorumoyunagelmiyorum ve#kurtlarvadisineboykot etiketleri en çok kullanılan etiketler oldu. Diziye içerik üreten izleyiciler en büyük eşleşmeyi  yüzde 13 ile Samanyolu’nun Ötesiz İnsanlar dizisiyle yaptı.

Bu Perşembe Arkadaşım Hoşgeldin, kahkaha severlerin parmaklarında ikinciliği kaptı.“Hemen saat 10 olsun Arkadaşım Hoşgeldin başlasın” diye sabırsızlanan izleyiciler, programla ülke gündeminden biraz da olsa uzaklaşmayı planladı. Ekrem Yıldırım’ın izleyicinin parmak uçlarındaki düşünceyi anlatan tweet’i “Gündemden biraz olsun uzaklaşıp hayata offline olma vakti. #arkadasimhosgeldin #TolgaCevik ve #EzgiMola yine harikalar yaratıyor..” Top Tweet oldu.Tolga Çevik’e övgüler yağdıran Sosyal TV izleyicileri “Bu adamı izlerken sadece gülmüyorum :) Ağzım yırtılana kadar,Karnım ağrıyana kadar kahkaha atıyorum :D” yorumunu sıkça paylaştı. 4,456 kullanıcıdan toplamda 4,978 Tweet alan program yayılımda 3,315,652 kahkaha severin Twitter akşında yerini aldı.

Kardeş Payı, çekişmeli geçirdiği yayın gününde üçüncülük koltuğuna oturdu. “Metin, Eda’ya açılabilecek mi?” sorusuyla ekranlarının ve klavyelerinin başına geçen izleyiciler dizi boyunca “Dörder tane yer miyiz leblebiyi? Ya da karışık yaptırayım. İki fıstık, bir leblebi” ve “Abi ben ayda en fazla 2 akşam ışık açıyorum. Misafir geldiyseniz beni çok zor durumda bırakırsınız.” gibi esprili alıntıları paylaştı. Sosyal TV izleyicisinin yapımcılara ve kanallara da bir mesajı vardı, izleyici “Arkadaşım Hoşgeldin ve Kardeş Payı arasında seçim yapamayıp, ikisini aynı saate koyanlara sitem edenler olarak çok fazlayız.” diyerek tepkisini belirtti.

Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri YSK’dan gelen durdurma kararı ile yayınlanamadı. Normale Perşembe akşamı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk etmeye hazırlanan Fatih Portakal, haberi “Zamanlama manidar mı bilmem? Ama #fptt YSK kararından dolayı bu gece yok. Yarın gece (CUMA) var. Konuk CHP lideri @kilicdarogluk RT ltf…” tweet’i ile duyurdu. Haber Twitter kullanıcıları arasında hızla yayılırken tepkilere yol açtı. Fatih Portakal’ın ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmi Twitter hesapları @fatihportakal ve @kilicdarogluk, konuyla ilgili en çok mention alan hesaplar oldu.

Survivor Perşembe gününü de beşinci sırada kapattı. Kullanıcılar arasında sıkça paylaşılan ve tartışılan konu RedHack ve eski Survivor yarışmacısı Nihat Doğan arasında Twitter’da çıkan tartışmaydı. Gün boyu kullanıcılar yarışmayla ilgili yorumlarını paylaşmaya devam ederken bir yandan da “Survivor, Türkçe ama ben altyazıları eksiksiz okuyorum.” ve “Ben Survivor’a katılsam dönünce babam kazandığınızda niye üstü çıplak adama sarıldın diye eve almaz.” gibi espriler paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 13 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.