MediaCat

Kurtlar Vadisi’ne medyadan büyük ilgi

Kurtlar Vadisi dizisinin yayından kaldırılmasıyla, medyanın dizi ile ilgili haberlere yer verme oranı da artış gösterdi. Diziyle ilgili medyada yer alan

Kurtlar Vadisi’ne medyadan büyük ilgi

Kurtlar Vadisi dizisinin yayından kaldırılmasıyla, medyanın dizi ile ilgili haberlere yer verme oranı da artış gösterdi. Diziyle ilgili medyada yer alan haber sayısı yaklaşık üç kat artarken, günde ortalama 104 Kurtlar Vadisi haberi okuyucu ve izleyiciyle buluştu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin yaptığı araştırma doğrultusunda, dizinin yayından kaldırılması kararıyla Kurtlar Vadisi, bir anda hem halkın hem medyanın gündemine yerleşirken çeşitli protestolara da neden oldu. Konuyla ilgili olarak pekçok kişi yorumda bulundu. Yorum getirenler arasında yazarlar, hukukçular, sanatçılar, bakanlar ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı. 

Araştırma doğrultusunda, Kurtlar Vadisi haberleri 1-25 Şubat tarihleri arasında takibe alındı. Dizi hakkında çıkan haberler, 15 Şubat’ta dizinin yayından kaldırıldığının açıklanmasıyla yaklaşık üç kat artış gösterdi. Dizi, yaklaşık 1600 adet gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde 25 günde, toplam 2 bin 609 kez haber yapıldı. 245 köşe yazarının 463 kez hakkında yazdığı Kurtlar Vadisi, en çok Memet Güler, Burhan Ayeri, Tuna Serim, Yüksel Aytuğ ve Mesut Yar tarafından, çeşitlilik gösteren yorumlarla kaleme alındı.

25 günde 17 ana haber bülteninde 61 kez “Kurtlar Vadisi Terör” haberi yer alırken 31 TV kanalının 20 saatten fazla yer verdiği diziye, ana haber bültenlerinin de ilgisi büyük oldu. 17 kanalın ana haber bültenine toplam 61 kez konu olan Kurtlar Vadisi Terör’e, bu bültenlerde üç saatin üzerinde bir süre yer ayrıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.