Kurt Seyit ve Şura ilk yayın gününe birincilikle başladı

4 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programların listesi...

05.03.2014 - 14:41 | MediaCat

Yeni yayınların birbiri ardına izleyicileriyle buluşmaya başlaması, sosyal TV listesindeki rekabeti şekillendirmeye devam ediyor.

Salı gününün dört gözle beklenen yeni dizisi Kurt Seyit ve Şura yayınlandığı ilk gün birincilik koltuğuna oturdu. Survivor, yayın günün arkasında devam eden tartışmalarla ikinci, bir hafta öncesine kadar Salı günlerinin tartışmasız galibi olan Çalıkuşu ise geceyi üçüncü kapattı.

Daha yayını başlamadan büyük ilgi gören Kurt Seyit ve Şura dün akşam Star TV’de yayına başladı. Hafta sonundan itibaren kullanıcıların yoğun ilgisi ile yavaş yavaş sıralamaya girip yükselmeye başlayan dizi, yayın gecesinde Sosyal TV izleyicisinin odak noktasıydı ve açık ara farkla birinci oldu. 39,929 kullanıcıyı hakkında içerik üretmeye sürükleyen dizi,  toplamda 49,947 tweet aldı ve yayılımda 17,497,837 kez kullanıcıların Twitter akışına ulaştı. “Bugün günlerden Kurt Seyit ve Şura” diyerek Salı günü tercihlerini ilan eden izleyiciler, #KurtSeyitveSura hastagini Trending Topic yaptılar. “Film tadında bir dizi olmuş” ve “çok iyi bir dizi olmuş” diyerek beğenilerini paylaşan izleyiciler, Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın oyunculuklarına övgüler yağdırdı. Kadrosu, müzikleri ve sergilenen oyunculukla beğeni toplayan dizinin aynı zamanda TVYO platformunda da yayınlanması ‘KurtSeyitveŞura Tvyodaİzlenir’ hastagi ile ilgi gördü. Dizi boyunca en çok mention alan hesaplar @kseyitvesura,  @startv, @kivanctatlitug, @tvyoco, @dmtzdmr ve @eceyorenc olurken, #kurtseyitvesura, #farahzeynepabdullah,  #kivanctatlitug ve #bugüngünlerdenkurtseyitvesuraizleyicilerin parmaklarından düşürmediği etiketler oldu. Salı akşamı Kurt Seyit ve Şura’ya içerik üretenlerin yüzde 20’si Çalıkuşu için, yüzde 12’si de Survivor için içerik üretti.

Survivor fırtınası yayın gününün ertesinde de dinmedi ve Sosyal TV izleyicisini hakkında içerik üretmeye sürükleyerek listede ikinci sıraya oturdu. Bir yandan ünlülerin ünleri ile ilgili espriler dönmeye devam ederken diğer yandan mücadeleler ve yeni ilan edilen eleme sistemi ile ilgili yorumlar paylaşıldı.  Kullanıcıların parmakları gün boyunca #survivor2014, #survivorserenay, #duygumuz1, #gönüllüler ve #acunilicali etiketlerinden ayrılmadı. Toplamda 6,159 kullanıcıdan 7,560 Tweet alan program yayılımda 11,727,681 kullanıcının Twitter akışına ulaştı.

Bu haftanın Sosyal TV reytinglerinden Çalıkuşu’da payına düşeni aldı ve dün akşam tahtını Kurt Seyit ve Şura’ya kaptırdı. İzleyiciler arasında yayın saati uzun zamandır tartışma konusu olan dizi 3,786 kullanıcıdan 6,124 Tweet topladı.Dizilerinin yayın saatini iple çeken hayranları,paylaşımlarında Kurt Seyit ve Şura ile de ilgili görüşlerine yer verip kıyaslamalar yaparak, Çalıkuşu’nu bu sıkı rekabet akşamında yalnız bırakmadı. “Kurt Seyit ve Surayi izledim bir saat ama Çalıkuşu’ndaki tat yok” ve “Kurt Seyit ve Şura açmadı beni” diyen izleyicilerinin desteğini arkasına alıp, #sabirveumut hastagi ile çıkış yapan dizi bir ara Trending Topic olurken dizi boyunca #sabirveumut, #fahriyeevcen, #feridevekamran, #burakozcivit, ve #bugüngünlerdençalikusu hastagleri sıkça kullanıldı. Diziye içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin yüzde 66’sı Kurt Seyit ve Şura hakkında da içerik üretti.

Kanal D’nin Küçük Ağa’sı sosyal TV reytinglerinde bu Salıyı dördüncü sırada kapattı. Yayılımda 4,085,644 kullanıcının Twitter akışına ulaşan dizi 2,664 kullanıcıdan toplamda 3,408 tweet aldı. Kurt Seyit ve Şura’nın yayına girmesi ile  geleneksel reytingleri takibe alan Küçük Ağa hayranları, dizinin performansını değerlendirip paylaştı. “Herkes ekran başına dizimizi herkese izletelim ve izleyelim” diyerek akşamlarına başlayan hayranlar, dizi boyunca bölümle ilgili duygularını paylaştı.#kucukaganinoykusu ve #sarplevendoglu en çok kullanılan etiketler olurken Küçük Ağa’ya içerik üretenlerin ancak yüzde 30’u Kurt Seyit ve Şura’ya da içerik üretirken %14’ü Çalıkuşu’na içerik üretti.

Bu Salının ilginç çıkışı tematik kanalların dizilerinden How I Met Your Mother oldu. 3,029 kullanıcıdan toplamda 3,167 tweet alan dizi yayılımda 1,753,912 kullanıcıya ulaştı. Bir tematik yayın klasiği olarak dizideki replikler paylaşıldı ve “Sadece 3 tip insan doğru söyler; Çocuklar, sarhoşlar ve aşırı sinirlenenler.” alıntısı en çok paylaşılan oldu. Dizinin bu ay sonunda final yapacak olması Sosyal TV izleyicileri arasında hüsran yaratırken, paylaşımlarını da etkiledi. #himym ve #hayatiminfilmi hastagleri en çok kullanılan etiketler olurken, diziye içerik üretenlerin yüzde 46’sı Kurt Seyit ve Şura için de içerik üretti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 4 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.