Küresel Mobil Pazarlamada en iyi Cornetto

Cornetto'nun “Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu” GSMA Küresel Mobil Pazarlama Ödülleri'nde Mobil Pazarlama ve Reklam dalında “Kategorinin En İyisi Ödülü”nü Unilever Türkiye’ye kazandırdı.

17.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyada en başarılı mobil pazarlama projelerinin değerlendirildiği, küresel GSM sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alan 16’ncı GSMA Küresel Mobil Pazarlama Ödülleri 2011(16th Annual GSMA Global Mobile Awards), 15 Şubat 2011 Salı gecesi Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’de sahiplerini buldu.

Cornetto’nun dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan, Temmuz 2010’da İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirdiği “Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu” bu törende uluslararası rakipleri arasından sıyrılarak Mobil Pazarlama ve Reklam dalında “Kategorinin En İyisi Ödülü”nü Unilever Türkiye’ye kazandırdı.

Dünyada 50, Türkiye’de 20 yılı geride bırakan aşkın resmi dondurması Cornetto, 2010 yılının Temmuz ayında İstiklal Caddesi’nde hayata geçirdiği, “Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu” ile kazandığı ödül sayısını dörde çıkardı. Cornetto’nun medya planlama ve satınalma ajansı Mindshare, dijital reklam ajansı Mobilera-Outeractive ve Excel İletişim Danışmanlığı ortaklığıyla gerçekleştirilen oyun, uluslararası rakiplerinin arasından başarıyla sıyrılarak, “16. GSMA Küresel Mobil Pazarlama Ödülleri”nde (16th Annual GSMA Global Mobile Awards) “Mobil Pazarlama ve Reklam” dalında “Kategorinin En İyisi Ödülü”nü aldı.

Oyunu, 3500 kişi oynadı, 3 milyon kişi izledi

Oyun, mobil iletişim teknolojileriyle açıkhava mecrasının yenilikçi kullanım sınırlarını zorlayan bir proje oldu. Uygulamanın merkezi olarak, Galatasaray Meydanı’nda yer alan Yapı Kredi Kültür ve Sanat Binası seçildi. İstanbullular, Mobilera’nın hazırladığı dijital animasyon teknolojisinin en son örneklerini sergileyen, Turkcell’in IVR alt yapısı kullanılarak yönlendirildikleri ve cep telefonları ile oynayabildikleri bir deneyim yaşadılar. 15 akşam boyunca 2’şer saat süreyle oynanan, yaklaşık 3 milyon kişinin izlediği, 3500 kişinin oynadığı oyun; açıkhava mecrası, mobil iletişim teknolojileri ve interaktiviteyi bir araya getirmesi bakımından dünyada türünün ilk ve tek örneği oldu.

Kampanyanın aldığı ödüller

  • MMA – Mobil Pazarlama Birliği 6. Global Mobil Pazarlama Ödülleri, En İyi İnovasyon Ödülü
  • 3. Doğrudan Pazarlama Ödülleri, Özel Projeler Kategorisi, Birincilik Ödülü
  • MIXX – Marketing Intelligence and Excellence Awards, Ev Dışı İnteraktif Dijital Reklamlar Kategorisi, Birincilik Ödülü
  • 16th GSMA – Annual Global Mobile Awards, Mobil Pazarlama ve Reklam Dalı, Kategorinin En İyisi Ödülü

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.