Kripto para reklamı can aldı

ASKfm'in reklam çalışmasında bir kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

06.06.2018 - 12:04 | Sencer Uçar

Kripto para reklamı can aldı

ASKT adını verdiği kendi kripto parasını çıkaran sosyal medya platformu ASKfm, ICO öncesinde kripto parasının reklamı için dört kripto para meraklısını Everest Dağı’na yollamıştı. Kripto para jargonunda fiyatın aşırı yükselmesi anlamına gelen “to the moon” tabirinden yola çıkılarak hayata geçirilen proje kapsamında Ukraynalı maceraperestler, içerisinde 50 bin dolar değerinde ASKT bulunan bir kripto para cüzdanını Everest’in zirvesine gömmek üzere yola koyulmuşlardı. Kripto para meraklısı ekibe tırmanışları sırasında Lam Babu adlı bir Şerpa yardımcı olmuştu.

ASKfm’in reklam çekimi için yolladığı ekip 14 Mayıs tarihinde görevi tamamlamayı başardı, hazırlanan reklam filmi de sosyal medyadaki yerini aldı. Ancak ekibe zirve yolunda eşlik eden Lam Babu, inişi tamamlayamadı. Haber alınamayan Lam Bambu’nun hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Reklamın yayınlanmasının ardından ASKfm, ilk etapta bu vahim olaydan hiç bahsetmedi. Lam Bambu’nun kaybolduğu gerçeği ise Financial Times ve Rock and Ice adlı dağcılık dergisinin olayı haberleştirmelerinin ardından ortaya çıktı.

Haberin duyulması ile birlikte ASKfm de olayı araştırmakta olduklarını duyurdu.

Kaynak: The Daily Dot

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.