Kraft Cadbury’de tenkisata başladı

Cadbury, Amerikalı rakibi Kraft Foods tarafından devralındıktan sonra işten çıkarmalarla karşı karşıya. Brandrepublic’te yer alan habere göre, Cadbury çalışan sayısında...

08.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Cadbury, Amerikalı rakibi Kraft Foods tarafından devralındıktan sonra işten çıkarmalarla karşı karşıya. Brandrepublic’te yer alan habere göre, Cadbury çalışan sayısında 150 civarında bir işten çıkarma yaşanacak. Amerikalı yiyecek devi yaptığı açıklamada, bu işten çıkarmaların Cadbury’nin ana ofisi  Uxbridge ve Birmingham’da yer alan Bournville bölgesinde yaşanacağını kaydetti. İşten çıkarmalardan etkilenen personel 1 Mart itibariyle 90 günlük bir müzakere periyoduna dahil oldu.

Geçen ay Kraft, Cadbury’nin Bristol yakınlarında yer alan Somerdale fabrikasının kapatılacağını duyurmuştu. Bu değişiklik sonucunda ise 400 kişinin işini kaybetmesi bekleniyor.

Kraft’ın işten çıkarmalara ilişkin yaptığı açıklamada, konsültasyon sonucunun bazı Cadbury personeli için ayrıca fırsatlar yaratacağı kaydediliyor.

Cadbury İngiltere civarında 4500 kişiye iş imkanı tanıyor ve bunun 2500’ü Bournville 400’ü ise Uxbridge bölgesinde çalışıyor.

Cadbury’nin ayrıca Herefordshire ve Somerset bölgesinde fabrikaları bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.