MediaCat

Kraft’ın medya konkuru sonuçlandı

Gıda devi Kraft’ın bu yılın başında Cadbury’yi satın almasından sonra, medya planlama ve satın alma faaliyetlerini yeniden…

Kraft’ın medya konkuru sonuçlandı

Gıda devi Kraft’ın bu yılın başında Cadbury’yi satın almasından sonra, medya planlama ve satın alma faaliyetlerini yeniden yapılandırmak üzere açtığı konkur sonuçlandı. Konkura iki ajans, Starcom Mediavest Group ve MindShare katılmıştı. Edindiğimiz bilgiye göre konkuru MindShare kazanmış durumda.

6 ay uğraştıktan sonra 2010’un Ocak ayında 19,4 milyar dolar karşılığında Cadbury’yi bünyesine katan Kraft Foods, Türkiye’de Milka, Tang, Cipso gibi markalarla faaliyet gösteriyor. Şirket Cadbury’yi satın aldıktan sonra, Cadbury’nin yüzde 99’luk hissesine sahip olduğu Türk gıda şirketi Kent’i de bünyesine katmıştı.

MediaCat’in Ağustos 2010 sayısında yayımlanan Nielsen medya verilerine göre 2010 yılının ilk altı ayının en büyük reklamverenleri listesinde Cadbury Kent 29., Kraft ise 35. sırada yer alıyor.

MediaCat özel haber

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.