KPMG “Ace the case” finalleri İstanbul’da

Uluslararası Denetim, Vergi ve Danışmanlık şirketi KPMG’nin Üniversiteli gençler arasında düzenlediği “Ace The Case” Vaka Çalışması Yarışması Finalleri 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Yarışma Finaline 19 ülkeden 76 finalist (öğrenci) katılacak.

31.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası Denetim, Vergi ve Danışmanlık şirketi KPMG’nin Üniversiteli gençler arasında düzenlediği “Ace The Case” Vaka Çalışması Yarışması Finalleri 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Yarışma Finaline 19 ülkeden 76 finalist (öğrenci) katılacak.

KPMG tarafından Dünya çapında üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Ace The Case” vaka çalışması yarışmasının finalleri bu yıl İstanbul’da gerçekleşiyor. 19 Ülkeden 76 öğrenci’nin katıldığı yarışmada Türkiye’yi Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, ; İstanbul Üniversitesi’nden 4 öğrenci temsil ediyor.

İstanbul Conrad Otel’de 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Ace The Case” vaka çalışması yarışmasında dereceye giren öğrenciler 500 Euro degerinde travel voucher kazanacaklar.

KPMG Türkiye İK Direktörü Seden Kundakçıoğlu yarışmanın amacını şöyle açıklıyor: “Biz KPMG ailesi olarak yetenekli öğrencilerin hızla küreselleşen iş çevrelerinde erkenden keşfedilerek iş yaşamına kazandırılmalarını bir zorunluluk olarak görüyoruz. KPMG’nin Uluslararası Vaka Çalışması yarışması öğrencilerin şirketlerin gerçek yaşamda karşılaştıkları problemlerle karşılaşmalarını sağlayarak kendilerini yöneticilerin yerine koymalarını amaçlıyor. Bu sorunlarla karşılaşan öğrenciler, sadece ülke bazında değil uluslararası çapta konuları düşünme kabiliyeti ve bakış açısı kazanıyor”

“Ace The Case” Vaka çalışması yarışmasının Türkiye ayağı geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan ve daha önce birbirini hiç tanımayan öğrencilerden oluşan ekipler, bir gün boyunca kendilerine verilen bir sorunun çözümü için çaba gösterdiler. Kazanan takım 6 – 8 Nisan tarihlerinde Ace The Case finallerinde İstanbul’da yarışma hakkını elde etti. Bu ekip kendilerine sağlanan veriler ışığında, Hızlı Tüketim Ürünleri pazarında faaliyet gösteren bir şirketin Afrika’daki dağıtım kanallarına dair bir vaka çalışmasına katılarak, çözüm onerileri içeren birer sunum hazırladı.

Yarışmaya katılan öğrencilere bir grup KPMG çalışanı danışmanlık yaparken KPMG yöneticilerinden oluşan bir hakem heyeti değerlendirmeyi gerçekleştirerek kazanan öğrencileri belirledi.

KPMG “Ace The Case” vaka çalışması ve benzeri aktivitelerle dünya çapında bir çok başarılı gence staj imkanı tanıyor. Örneğin KPMG Türkiye Ofisi’nde bu tip etkinliklere katılarak kurum ile tanışan 29 stajyer bulunuyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.