KPMG’ye yeni gümrük direktörü

Dünyanın en büyük denetim, vergi ve danışmanlık şirketlerinden biri olan KPMG’nin yeni gümrük direktörü Dr. Mehmet Yıldırım oldu.

12.12.2007 - 13:56 | MediaCat

Dünyanın en büyük denetim, vergi ve danışmanlık şirketlerinden biri olan KPMG’nin yeni gümrük direktörü Dr. Mehmet Yıldırım oldu. KPMG’ye katılmadan önce Gümrük Başmüfettişi olarak görev yapan ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Anabilim Dalındaki doktora programını geçen yıl tamamlayan Dr. Mehmet YILDIRIM, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Gümrük Kanunu ve Uygulaması” dersini vermektedir.

Birinci Sınıf Gümrük Müşaviri ve Yeminli Mali Müşavir olan Dr. Mehmet YILDIRIM, 1986 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Gümrük Teftiş Kurulunda göreve başladı. Yıldırım bu görevinin ardından 1995–1996 yılları arasında ABD’de İşletme Yönetimi dalında mastır yaparak, Uluslararası İşletme alanında sertifika programını tamamladı.
1997-2001 yılları arasında Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı’nda Daire Başkanlığı görevini yürüten Dr. Mehmet YILDIRIM 2001 yılından beri Romanya’da kurulu bulunan uluslararası SECI Merkezinde (Güneydoğu Avrupa İşbirliği İnisiyatifi) Türk Gümrük İdaresini temsilen Gümrük Ateşesi görevini yürütmekteydi.
İki çocuk babası olan Dr. Mehmet Yıldırım çok iyi derecede İngilizce ve Romence bilmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.