Korkuysa korku, acıysa acı

Channel 4, dünyanın ilk sensörlü oyun aygıtını sunar.

19.03.2018 - 16:34 | Gönül Hadımlı

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 350 bin Channel 4 izleyicisi, Azana Band adında yeni bir ürünle tanışma fırsatı yakaladı. “Dünyanın ilk sensörlü oyun aygıtı” olarak tanıtılan bu ürünle televizyon ekranları aracılığıyla tanışanlar, meraklarını ürünün web sitesini ziyaret ederek sürdürdüler.

Sensörlü oyun aygıtı Azana Band, boyun etrafına dolandığında beyne sinyaller yollayarak, sanal gerçeklik oyunlarında olan her şeyin gerçek olarak hissedilmesini sağlayan plastik bir bant olarak tanıtılıyordu. Ortadaki iddia ise bu ürünün “mutluluğu, korkuyu ve acıyı, sonuçları gözetilmeksizin” sunmasıydı. Örnek verecek olursak, oyun sırasında yumruk yiyen bir Azana Band kullanıcısı, yumruğun acısını her bir hücresinde tecrübe edecekti.

Ne var ki, tüm bunlar Channel 4’un distopyasından ibaretti. Zira Azana Band’in tanıtımda yer alan web sitesini ziyaret eden meraklı kitlenin, tüm bunların Channel 4’un yeni bilimkurgu dizisi “Kiss Me First”ün tanıtımı için yapılmış bir reklam kampanyası olduğunu öğrenmesi uzun sürmedi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Channel 4
  • Kreatif Ajans: 4creative
  • ECD: Alice Tonge
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.