Konya Reklamcılar Derneği açıldı

Reklamcılığın hızla öneminin arttığı günümüzde Anadolu’da da reklamcılık hızla

12.02.2008 - 10:17 | MediaCat

Reklamcılığın hızla öneminin arttığı günümüzde Anadolu’da da reklamcılık hızla bu değişimden payını alıyor. Anadolu’nun büyük ve potansiyeli yüksek şehirlerinden Konya’da reklamcılık alanında büyük bir adım attı. Yıllardır sektörde konuşulan dernek kurma fikri en sonunda gerçekleşti ve Konya Reklamcılar Derneği kuruldu.
Konya’daki büyüyen firmaları, matbaa ve dijital baskı teknolojisindeki şirketleri, mecra yöneticilerini ve yaratıcı reklam ajanslarını bir arada toplaması açısından da farklı ve toparlayıcı bir şekilde oluşturulan dernek büyük bir heyecan yarattı.

02.02.2008 tarihinde yapılan geniş katılımlı kahvaltılı istişare toplantısı ile reklamcıları bir araya getiren dernek Konya ve Anadolu Reklamcılığında büyük bir adım olarak değerlendirildi. Bu toplantıda ulusal mecralarda da boy gösteren markalardan Adese’nin Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İzgi, Konya Şeker A.Ş. Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Necati Batı, İttifak Holding Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Abdullah Ecevit Öksüz ve Kamer Holding Reklam Halkla İlişkiler Müdürü Salih Yılmaz’da katılarak reklamcılığın gelişmesine katkı vereceklerini ifade ettiler.

Katılımın yüksek olduğu Konya Reklamcılar Derneği İstişare Toplantısına Konya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Süleyman Sayan yanında reklam ajanslarından Erka Prodüksiyon, IMC Tasarım, Unimat Ofset, Bay Medya, İnter Tanıtım, Ser Ajans, İklim, Mir Ajans, Wonder Worker, Layer, Aktif Medya, Plato, Maske, Oskar, Post Ajans, Renk Reklam, Doğan Reklam, Üçgen, Antiparantez, Medyavuz ve Roden gibi çok sayıda ajans katıldı.

Değişen ve büyüyen reklamcılıkta Konya ve Anadolu reklamcılığında yerlerini alacaklarını ve örnek şehir olarak reklamcılıkta öncü olacaklarını ifade eden Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Hüseyin ALTUNBAŞ reklamcılık için tarihi bir gün olduğunu vurguladı. Altunbaş, reklamcılıktaki tüm aktörleri bir araya getirmeyi amaçladıklarını, yılların hayalini kurmak için çalıştıklarını, herkesi kucaklayıcı bir dernek kurduklarını ifade etti. Diğer reklamcılıkla ilgili dernek ve vakıflarla entegre çalışacaklarını, eğitim programlarıyla sektörü yenilemek ve reklam ajanslarıyla çalışma fikrini aşılamak istediklerini, karşılıklı güven ilişkisinin reklamveren ve ajans arasında sağlanmasının marka değerine katkı sağlayacağını bildiklerini, bu doğrultuda reklamcılıkla ilgili standartları geliştirmekle işe başlayacaklarını ifade etti.

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Altunbaş, reklamla ilgili tüm karar vericileri bir araya getirmeleri açısından farklı olduklarını, dernek binasının çözümlenmesinden sonra her hafta reklam söyleşileri yapacaklarını, hem kendi içlerindeki reklamcıların fikir paylaşımını arzuladıklarını hem de dışarıdan reklamcıların gelmesini hedeflediklerini söyledi. Anadolu’da reklam çözümünden uzak olan birçok büyük firmanın olduğunu ancak marka iletişiminde sorunlar yaşadıkları, bu sorunları çözmek için derneğin yakın işbirliği içinde çalışacağını özellikle vurguladı. Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Yrd.Doç.Dr.Hüseyin ALTUNBAŞ, reklam ajanslarında stajyerlik sistemini oturtarak personel dinamikliğini arzuladıklarını, reklam verenlerle ve odalarla görüşerek Konya Reklamcılar Derneği’ne üye reklam ajanslarıyla çalışmayı özendirmeyi istediklerini, bunun için görüşmelerini sıklaştıracaklarını ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.