Konica Minolta’nın ‘Değişimin Gücü’ lansmanı Türkiye’de!

Konica Minolta Avrupa’dan sonra Türkiye’de “Değişimin Gücü” lansmanını Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi.

07.12.2007 - 17:27 | MediaCat

Konica Minolta Avrupa’dan sonra Türkiye’de “Değişimin Gücü” lansmanını Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi.

Güçlü değişiminin “Değişimin Gücü” dünya lansmanını Almanya, Hamburg’da 19 Ekim 2007’de 2.000 kişinin katılımı ile gerçekleştiren Konica Minolta, 29 Kasım 2007’de Konica Minolta Genel Müdürü Keiji Okamoto’nun katılımı ile “Değişimin Gücü” lansmanını Türkiye’de de gerçekleştirdi. Konica Minolta lansmanda güçlü değişimini, yatırımlarını, gelecek teknolojilerini, iş çözümlerini, baskı çözümlerini, özel konsept ürünlerini ve geleceğin teknolojilerini tanıttı.

42 yıldır teknoloji çözümleri üreten ve 30 yıldır profesyonel baskı çözümleri ile hizmet veren, renklide Avrupa’da ve Türkiye’de bir numara olan ve dünya’da önemli bir pazar payına sahip Konica Minolta, “Değişimin Gücü”nde, iş çözümleri odaklı geliştirdiği baskı teknolojilerini, özel tasarımla hazırlanan standlarda kurduğu baskı iş istasyonlarında uygulamalı olarak Hilton Convention Center’da gün boyunca katılımcılar ile paylaştı.

Konica Minolta Genel Müdürü Keiji Okamoto’nun güçlü değişimin vizyonu ile ilgili yaptığı konuşma ile açtığı lansmanda, Konica Minolta Türkiye Distribütörü Transteknik Teknoloji A.Ş’den Mehmet Habbab, Metin İşler, Konica Minolta İş Çözümleri Müdürü Dirk Wetzel ve İş Geliştirme Uzmanı Jochen Stieber’in iş çözümleri odaklı stratejilerini ve geleceğin baskı teknojisinin dünyada nasıl bir gelişme sağlayacağını ve hangi alanlara yöneleceklerinin bilgisini verdiler.

Konica Minolta, “Değişimin Gücü” lansmanında 19 ürünün 6 farklı başlıkla kurulan iş istasyonlarında, Küresel Tasarım konsepti ile üretilen ürünlerinden C550 ve geçen ay lansmanı yapılan Mosel ve Thames serisi ürünleri ile “iş çözümleri” yazılımlarını, kurumların rekabetlerinde bir adım önde olmalarını sağlayacak, güçlü ve farklı hizmet anlayışları ile kurumların verimlilik, karlılık, kalite, hız, kararlılık ve başarılarını artıracak ürünlerini sergiledi.

Londra Dizayn Müzesinde tanıtımlarını gerçekleştirdiği “Küresel Tasarım” konsepti ile üretilen Konica Minolta profesyonel baskı ve iş çözümlerinde; doküman yönetimi, digital arşivleme yazılımları, bilgi depolama sistemleri, tarama performansı, parmak sinir dokusunu okuyabilen parmak izi teknolojisi, matbaa kalitesinde çıktı alınabilen renk teknolojisi, enerji tasarrufu sağlayan ısı teknolojisi, kitap basabilen teknolojisi, mail ve fax gönderebilen profesyonel baskı sistemleri uygulamalı olarak katılımcılara tanıtıldı.

İlk kez lansmanda tanıtımı yapılan iki farklı “iş çözümleri” yazılım uygulamalarından Konica Minolta doküman yönetimi ve dağıtımı ile ilgili olarak, profesyonel baskı cihazlarında taranan dokümanların hızlı bir şekilde arşivlenebilmesi, istenildiği zaman geri çağırılabilmesi ve anahtar kelimelerle doküman aranabilmesine olanak tanıyan iş yazılım çözümlerinden PageScope Workware ve Open Bee Scan Viewer uygulamaları yapıldı.

Diğer üreticilerin arasında Simitri HD tonerini kendi üreten ve renk kalitesini oluşturan tek firma olan Konica Minolta ürünleri, doküman yönetimi yoğunluklu, 10 kullanıcı ve 100 üzeri çalışanı bulunan tüm sektörlerdeki kurumlara, (bankalar, iletişim şirketleri, sanayi kurumları gibi) ofset baskı alan matbaalara, reklam ajanslarına, copy shop center ve grafik tasarımcıların ihtiyaçlarına yönelik “iş çözümleri” sunuyor.

Konica Minolta Genel Müdürü Keiji Okamoto “Güçlü Değişim”in, Konica Minolta ürünlerinin son iki yılda Avrupa ve Türkiye’de birinci sıraya yerleşmesi ve dünya üzerinde artan pazar payımız renklideki gücümüzün artarak devam ettiğini göstermekte diyerek açılışını yaptı. “Bu alanda yaptığımız renkli segment ve siyah/beyaz üretim ve arge yatırımlarımız, renklideki baskı kalitemizi, teknolojik olarak iş çözümüne yönelik geliştirdiğimiz yazılım baskı teknolojimiz geleceğin bir öngörüsü oldu. Bu alandaki gelişim dünya üzerinde renkli segmentte hızla bir artış göstermekte ve bu alandaki teknolojik çözümlerimiz kurumların ihtiyaç duydukları iş çözümlerini karşılamaya yönelik üretiliyor. Gücümüz, bu alanda ki hızlı değişimin öncüsü olmanın verdiği anlayış ve iş çözümleri odaklı bir yapı ile bize güvenen müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ederek doğru çözümlerin hizmetlerini sunmaktır. Dünya çapında yapılan lansmanın ikincisini Türkiye’de gerçekleştiriyoruz, burada sizlerle geleceği paylaşmaktan çok memnunuz diyerek sözlerine devam eden Okamoto, Türkiye’de distribütörümüz Transteknik ile edindiğimiz birincilik bize çok iyi yolda olduğumuzu gösteriyor. Elbette burada olmamız Türkiye’de güçlü bir gelişme sağladığımızın ve artarak devam edeceğinin göstergesidir” diyerek sözlerini bitirdi.

Konica Minolta İş Çözümleri Müdürü Dirk Wetzel; Business Solutions ürünlerinin iş çözümleri alanında doküman yönetimi ve dijital arşiv özellikleri iş istasyonu olarak şirketler için çok değerli hale geldi. İş çözümleri odaklı yazılımların geleceğin en önemli teknolojiler olduğunu ileten Wetzel, dijital platformların birbiriyle konuşarak tam bir network ağı oluşturulması ve bunun yanında hızlı iş akışı sağlanmasına yönelik çözümleri ile hizmet verdiklerini iletti. İş çözümleri, geleceğin teknolojisini şekillendiren ve bu teknolojiyi en iyi hizmetle sunan yapıların değer kazanacağını ileterek Konica Minolta’nın iş çözümleri odaklı hizmet ve ürün kalitesine yatırım yaptığının bilgisini verdi.

Konica Minolta İş geliştirme Uzmanı Jochen Stieber; Renkli ve siyah/beyaz segmentteki profesyonel baskı sistemlerinin iş çözümleri odaklı üretim gerçekleştirerek gerek kurumsal ve gerekse baskı alanında teknolojinin görüntü kalitesinin artırılması ve çıktı maliyetlerinin düşürülmesini amaçlayan çözümlerimizle, gücümüzü bu alanda koruyacağız dedi. İşin hızı ile maliyet değerlendirmeleri yapıldığında en önemli kriterlerden biri de maliyetlerin toplam değerde katma değer sağlamasıdır. Konica Minolta renk dahisi ürünlerinde öncelikli teknolojisini maliyet odaklı sonuca yönelik geliştiriyor. Konica Minolta’nın geliştirdiği IDOC doküman yönetimi maliyet analiz metodu ile en karmaşık işletmelerdeki doküman yönetiminden kaynaklanan maliyetleri dahi tespit ederek bu maliyetlerin düşürülmesini mümkün kılıyor. Bizim işimiz bu alanda maliyet avantajı ile tercih edilir teknolojiyi üretmektir diyerek sözlerini bitirdi.

Değişimin Gücü Lansmanı Konica Minolta Yazılım Çözümleri Bilgileri:

PageScope Workware farklı formattaki dokümanların PDF formatına dönüştürülebilmesi, farklı formattaki dokümanların birbiriyle birleştirilerek PDF formatına dönüştürülebilmesine olanak sağlıyor. Optik Karakter Okuma (OCR) özelliği sayesinde dokümanlar tarandıktan sonra içeriği değiştirilebiliyor ve anahtar kelimelerle aranabilir hale getirilebiliyor.

Open Bee Scan Viewer taranan dokümanların belirlenen dosyalama sistemiyle kolayca arşivlenebilmesini sağlıyor. Bu durumda istenilen dataya sistematik bir dizin üzerinde erişilebiliyor. Taranan belgeler Optik Karakter Okuma (OCR) özelliği sayesinde çeşitli anahtar kelimelerle

taranabiliyor. Önceden belirlenmiş doküman türleriyle istenilen dokümanlar izlenebiliyor. Aranan belgelerin arama çeşitlerinde dosya içeriği ve dosya adı gibi arama kriteri seçenekleriyle süzülerek istenilen belgelere daha kolay ulaşılabiliyor. Web tabanlı ara yüzünde kullanıcılara hangi belgelere ulaşıp hangi belgelere ulaşamayacağı konusunda yetki verilebiliyor.

Değişimin Gücü Lansmanı Konica Minolta Renkli Ürünleri:

bizhub C10p – Anlık çıktılara kişisel erişim / bizhub C30p – Sınıfında tek /

bizhub C203 – Kompakt, dahi ve akıllı bizhub C253 – Çoklu kombinasyon ve size özel çözümler /

bizhub C352 – Ofisinizin Yöneticisi bizhub C450 – Güvenebileceğiniz bir iş arkadaşı /

bizhub PRO C500 – Başarmanın rahatlığı bizhub C550 – Tüm Fonksiyonlar Mükemmel Tasarımda / bizhub C650 – Merkezi Üretim Departmanı bizhub PRO C5500 – Güvenilir renk ve üretkenlik /

bizhub PRO C6500 – Evrensel Renkli Dahi

Değişimin Gücü Lansmanı Siyah/Beyaz Ürünleri:

bizhub 130f Ofinizin Kalbi / bizhub 163 Büyüyen ihtiyaçlar için kusursuz çözüm /

bizhub 210 Yetenekli İletişimciler bizhub 250 Komple Çözüm /

bizhub 350 Siyah – Beyaz ofis profesyoneliniz / bizhub 500 Ofisinizdeki yeni gücünüz /

bizhub 600 Muhteşem Siyah & Beyaz / bizhub 750 Işık Hızında Siyah & Beyaz