Komili’nin şişe tasarımına “Altın Ödül” yağıyor

Komili, özgün şişe tasarımıyla pek çok ödül kazandı. Özel Ürün Serisi’nin şişe tasarımı ile “TSE Altın Ambalaj Ödülü”ne değer görülen Komili, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda da “Altın Ödül” alarak World Star yarışmasına katılmaya hak kazandı.

14.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Komili, özgün şişe tasarımıyla pek çok ödül kazandı. Özel Ürün Serisi’nin şişe tasarımı ile “TSE Altın Ambalaj Ödülü”ne değer görülen Komili, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda da “Altın Ödül” alarak World Star yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Komili, Özel Ürün Serisi için Gamze Güven’in imzasını taşıyan şişe tasarımı ile ödüllerine yenilerini ekliyor. Türk Standartları Enstitüsü tarafından düzenlenen TSE Altın Ambalaj Yarışması’nda TSE Altın Ambalaj ödülü alan Komili, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından, bu yıl ikincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda da “Altın Ödül"ün sahibi olarak dünyanın en önemli ambalaj ödüllerinden biri olan World Star’da Türkiye’yi temsil etmeye layık görüldü.

Çırağan Sarayı’nda 9 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirilen Ambalaj Ay Yıldızları 2011 ödül töreninde, ödülü Komili Pazarlama Müdürü Simin Özkar ile birlikte ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut‘un elinden alan Gamze Güven, ödül kazanan tasarım hakkında şunları söyledi: “Komili Özel Ürünler Serisi için şişe tasarlama süreci ekibimiz için oldukça heyecan verici ve keyifli bir süreç oldu. Geçtiğimiz yıl Komili’nin pet ambalajlarında yarattığımız Kibele’nin “Bereket” imgesini ve oturmuş zeytin ayıklayan Anadolu kadınını çağrıştıran gövde formunu, özel üretim zeytinyağlarının cam şişe tasarımında da koruyarak geliştirdik. 6 tip değişik ürünü, zeytin yeşili renginde organik boyalı cam şişe formu ile bütünleşen ama farklı renk kodlaması ve üzerlerindeki üretim yöntemini anlatan illüstrasyonlar ve yazılarla birbirinden ayrışan grafik yüzeyler olarak tasarladık. Bu desen-form-baskı bütünselliği ile raflarda kategori lideri Komili markasına yaraşan, kalıcı ve fark yaratan bir ambalaja ulaştık. Gerek pazarlama ve yönetim, gerekse fabrika ve tedarikçi ayağında çok profesyonel ekiplerle, çok iyi zaman yönetimiyle ortaya çıkan bu örnek çalışmanın ödüle layık bulunması ve ülkemizi dünya arenasında da temsil edecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum.”

Komili şişesi, Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasındaki bu derecesiyle, Dünya Ambalaj Örgütü tarafından düzenlenen World Star yarışmasına katılarak dünya arenasında Türkiye’yi temsil edecek. 1970 yılından bu yana her yıl farklı bir üye ülkede gerçekleştirilen World Star Yarışması, bu yıl İngiltere’de düzenlenecek.

Özenli tasarım, Komili şişesine ödül getirdi

“Komili Taş Baskı”, “Komili Organik Sızma”, “Komili Cold Pressed”, “Komili Erken Hasat”, “Komili 0,3” ve “Komili Çekirdeksiz Sıkma” zeytinyağı çeşitlerinden oluşan Özel Ürünler Serisi için şişe tasarımında zeytin ağacının ve zeytinyağının tarihi ve mitolojik anlamlarından, çağrışımlarından yararlanıldı. Şişe Tasarım Üssü, transfer baskı yüzeyler ise Deney Tasarım tarafından tasarlandı.

Komili Özel Seri şişesi uzun boyun formuyla cam malzemede de güvenli kavrama ve kolay dökülme fonksiyonlarını bir araya getirirken, şişe üzerinde etiket kullanımı yerine, grafik yüzeyler transfer baskı yöntemi ile tasarlandı. Bu özel tasarım için daha önce Şişecam tarafından denenmemiş olan alıştırmalı kalıp, çeşitli denemeler sonucunda üretime geçirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.