MediaCat

Kodak yarışmasının jürisi belirlendi

Kodak, yurtdışında uzun yıllardır düzenlemekte

Kodak yarışmasının jürisi belirlendi

Kodak, yurtdışında uzun yıllardır düzenlemekte olduğu Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması’nı ülkemize taşıyor. Ana sponsorluğunu Pepsi’nin üstlendiği ve 9 Nisan’da Türkiye genelinde başlayan yarışmanın tanıtımı için, 11 Nisan’da Ara Cafe’de bir toplantı yapıldı. TÜRSAK, Digitürk, Macline, Mediacat ve Digital Photoline’ın da iletişim desteğiyle düzenlenen yarışma, üniversitelerin sinema, televizyon, reklam, medya ve görsel iletişim bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere, akademik bilgilerini yaratıcı hayal güçleriyle birleştirme olanağı veriyor.

Kodak Türkiye Eğlence Görüntüleme Bölümü Ülke Müdürü Gökhan Özdemir, Avrupa eğlence görüntüleme sektörünün önemli otoriteleri tarafından son derece prestijli bir çalışma olarak nitelendirilen Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması’nın Türk öğrencilerin yaratıcılık konusunda Avrupalı yaşıtlarıyla rekabet edebileceklerini göstermek açısından önemli bir fırsat olduğunu vurgularken Pepsi Ürün Müdürü Didem Şinik ise yarışma ile ilgili görüşlerini: “Biz Pepsi olarak, gençlere hayal güçlerini akademik bilgileri ile birleştirme fırsatı veren bu projede yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz ve gençlerin yeni başarılara imza atmalarını teşvik etmeye her zaman devam edeceğiz.” şeklinde belirtti.

Kodak Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması, senaryo yazımı ve reklam filmi çekimi olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada, öğrenciler, kendi insiyatifleriyle seçecekleri ürün için 35 saniyeyi aşmayan bir reklam filmi senaryosu yazacaklar. Reklam filmi senaryoları için, Pepsi’ye ait Pepsi, Pepsi Max, Yedigün, Fruko ve Lipton Ice Tea adlı ürünlerden herhangi biri konu olarak seçilecek. Bu aşamanın sonunda 10 senaryo seçilecek. Birinci aşamayı geçen senaryo yazarlarıyla ön prodüksiyon toplantıları yapılacak ve söz konusu senaryoların reklam filmlerinin üretilmesinde kullanılmak üzere katılımcılara belli bir bütçe tahsis edilecek. İkinci aşamada, üretilen filmler değerlendirmeye alınacak ve kategorilerinde başarılı bulunanlar ödüllendirilecek.

Yarışmanın birinci aşamasına katılacak senaryoların gönderilmesi için son tarih 4 Mayıs. Gönderilen senaryolar, 4–11 Mayıs tarihleri arasında jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Birinci aşamanın sonuçları, 11 Mayıs’ta açıklanacak. Birinci aşamayı geçen senaryoların yazarlarıyla 16 Mayıs’ta bir ön prodüksiyon toplantısı yapılacak. Reklam filmlerinin gönderilmesi için son tarih 22 Haziran olarak belirlendi. Jüri değerlendirmesinin ardından 26 Haziran’da gala ve ödül töreni düzenlenerek yarışmada dereceye girenler açıklanacak.

Kodak Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması’nın jüri heyeti, Yönetmen Ezel Akay, Yapımcı Ali Akdeniz, TÜRSAK Genel Müdürü Sevinç Baloğlu, Görüntü Yönetmeni Uğur İçbak, Sanat Yönetmeni Yaşar Kartoğlu, Digitürk Kurumsal İletişim Başkanı Berna Kürekçi, Pepsi Pazarlama Müdür Uğur Öğlü ve Mediacat Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’dan oluşuyor. Katılım koşulları ve ödüllerle ilgili daha detaylı bilgi için www.ogrencifilmleri.com adresinden yararlanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.