Koç Fest Üniversiteler Yüzme Şampiyonları belli oldu

Üniversite festivali denince akla gelen ilk isim olan Koç Fest, dördüncü yılında coşku ve heyecan rüzgarı estirmeye devam ediyor...

13.05.2009 - 10:55 | MediaCat

Üniversite festivali denince akla gelen ilk isim olan Koç Fest, dördüncü yılında coşku ve heyecan rüzgarı estirmeye devam ediyor. Koç Holding’in gençlerle bir araya gelmek için 2006’da başlattığı Koç Fest, Harran Üniversitesi’nde gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Koç Fest kapsamında Harran Üniversitesi’nde gerçekleşen ‘Koç Fest Üniversiteler Yüzme Şampiyonası’ da 11 Mayıs’ta sona erdi. Müsabakalar sonucunda ilk dörtte yer alan sporcular 20-22 Mayıs tarihlerinde İzmir’deki finalde ‘büyük kupa’ için yarışacak.

Dördüncü yılında daha fazla gence eğlence ve sporla ulaşmak hedefiyle yola çıkan Koç Fest 10-11 Mayıs tarihleri arasında Harran Üniversitesi’ni ziyaret etti. Bu yıl bir ilke imza atarak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ve Üniversite Spor Oyunları’nın sponsoru olan Koç Fest kapsamında, gündüz eğlencesinin ve Türkiye’nin en başarılı rock gruplarından ‘mor ve ötesi’nin konserinin yanı sıra ‘Koç Fest Üniversiteler Yüzme Şampiyonası’ da Harran Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Şanlıurfa’da yapılan Koç Fest Üniversiteler Yüzme Şampiyonası, bayan ve erkeklerde Ege Üniversitesi takımının üstünlüğü ile sona erdi. Harran Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan şampiyonaya katılan 29 Üniversite takımı kıyasıya mücadele verdi. Bayanlarda ikinciliği Boğaziçi Üniversitesi, üçüncülüğü ise Yeditepe Üniversitesi aldı. Erkeklerde ise Ege Üniversitesi’ni, Kocaeli ve ardından Hacettepe Üniversitesi takip etti. Harran Üniversitesi’nde düzenlenen yüzme müsabakalarında başarılı olan takımlar ve bireyler ‘büyük kupa’ için İzmir’de karşı karşıya gelecek.

Koç Fest kapsamında düzenlenen yüzme müsabakaları, eğlenceli oyunlar ve ‘mor ve ötesi’ grubunun soluk kesici konseri ile Harran Üniversitesi kampüsü, 10-11 Mayıs tarihlerinde adeta bir şenlik alanına dönüştü.

Üniversiteliler, gün boyu basketboldan canlı langırta çok sayıda farklı oyuna katıldılar. Festivalde tırmanma duvarında verdikleri zorlu mücadeleden başarıyla çıkan gençler soluğu segway, uçan bisiklet, bungee run gibi birbirinden eğlenceli oyunlarda aldılar. Gündüz hareketli oyunlarla eğlenen gençler, günün yorgunluğunu, ünlü rock gruplarından gençlerin ilk tercihi olan ‘mor ve ötesi’nin güzel parçaları eşliğinde dans ederek attılar.

Koç Holding’in gençler ile biraraya gelerek, hayatlarına eğlence, yarışma ve sportif unsurlarla pozitif değerler taşımak hedefiyle başlattığı Koç Fest, 2009 yılında 7 ilde toplam 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın başarılı takım ve sporcuları, Türkiye’yi düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda temsil etme hakkına ulaşacak. Koç Fest’te bireysel branşlardaki birinciler, iki senede bir düzenlenen Universiade organizasyonlarına, branşlarında şampiyon olan takımlar ise 2010 yılından itibaren Avrupa şampiyonalarına gitme fırsatı elde edecekler.

Bu yıl 20 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Koç Fest’in sonraki durağı Erzurum olacak. Turne İzmir’deki büyük finalle sona erecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.