Kıyamet ve bazı yanlış anlaşılmalar

Good Omens'ın iptalini isterken hedef şaşıran gruba Netflix'ten cevap.

24.06.2019 - 14:33 | Arzu Nilay Kocasu

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın ortaklaşa yazdıkları aynı isimli romandan uyarlanan Good Omens geçtiğimiz haftalarda Amazon Prime Video aracılığıyla ekranlardan sevenleriyle buluşmuş; absürt bir kıyamet hikâyesini konu alan yapım, “Tanrı’nın emirleri ve dinle alay ettiği” gerekçesiyle, bazı dinî gruplar tarafından eleştirilmişti.

Yapımı eleştirenler arasından ABD menşeli Hıristiyan grubu Return to Order -Tanrı’nın bir kadın tarafından seslendirilmesi, Michael Sheen ve David Tennant tarafından canlandırılan iblis ve melek karakterlerin arkadaş olmaları gibi gerekçeleri öne sürerek- dizinin yayından kaldırması için imza toplamaya başlamıştı.

Ancak, Return to Order’ın talebinde ufak bir pürüz vardı: Grup, bir Amazon Prime Video dizisi olan Good Omens’in yayınlandan kaldırılması için çağrıyı Netflix’e yapmıştı.

Karışıklığın ortaya çıkıp sosyal medyada gündeme dönüşmesinin ardından hatasını kısmen kabullenen grup, konuyla ilgili paylaştığı yazıda yapılan hatadan ötürü üzgün olduklarını, protestonun muhatabının Amazon olarak güncelleneceğini duyurdu.

Yapılan hatanın sosyal medyaya sıçramasını takiben Netflix konuya Twitter’dan paylaştığı bir mesajla dahil olurken, konunun esas muhatabı Amazon Prime da rakibi Netflix’e karşılık vererek hikâyedeki yerini aldı.

Netflix’in paylaşımına bir yanıt da Amazon Prime’ın yanı sıra Neil Gaiman’dan geldi:

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.