Kırmızı üniversitelilere de açıldı

Basın reklamları yaratıcılık yarışması Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin bir projesi olan Genç Kırmızı, üniversite öğrencilerine...

27.05.2008 - 15:31 | MediaCat

Basın reklamları yaratıcılık yarışması Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin bir projesi olan Genç Kırmızı, üniversite öğrencilerine yönelik olarak tasarlandı.

Basın reklamlarında yaratıcılığın artmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmeyi amaçlayan Kırmızı Ödülleri 2003’den beri düzenleniyor.

Kırmızı Ödülleri’nin reklam yarışması dışında yıl içine yayılan çeşitli projeleri bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlar: iki ayda bir yayınlanan Kırmızı Dergi, her yıl yarışma katılımcılarının künyeleri ve görselleriyle yer aldığı Kırmızı Kitap, yarışmanın İnternet sitesi www.kirmiziodulleri.com, yarışmada dereceye girenlerle yurtdışına düzenlenen Kırmızı Gezi, her yıl farklı 20’yi aşkın güzel sanatlar ve iletişim fakültesinde düzenlenen, yarışma sonuçlarından oluşan Kırmızı Sergi ve Kırmızı Kalem Eğitimleri.

Bu projelerden Kırmızı Kalem Eğitimleri, Reklamcılık Vakfı işbirliği ile üniversite öğrencilerine yönelik düzenleniyor, sektörden ustalarla güzel sanatlar ve iletişim fakültesi öğrencilerinin oluşturdukları takımları bir araya getiriyor.

Kırmızı Kalem Eğitimlerinin gördüğü ilgi ve daha geniş bir öğrenci kesimine nasıl ulaşılabileceği arayışları sonucunda, Reklamcılık Vakfı ve Kırmızı Ödülleri, önümüzdeki seneden itibaren hayata geçecek Genç Kırmızı projesini geliştirdi.

Genç Kırmızı, reklama ilgi duyan; bu alanda eğitim almakta olan üniversitelilere açık bir online basın ilanı yarışması olarak tasarlandı.

Verilecek basın ilanı brief’inin ardından, iletişim, güzel sanatlar, görsel iletişim tasarımı bölümleriinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilecek.

Yarışmaya katılan ekiplerin işleri sektörün saptayacağı ‘Akademik Jüri’ tarafından online bir sistemle değerlendirilecek ve ilk 3 ekip ödüllendirilecek.

Yarışma süreci ve başvuru tarihleri, Eylül 2008’de www.kirmiziodulleri.com ve www.rv.org.tr İnternet sitelerinden yapılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.