MediaCat

KidSmart 20 bin çocuğa ulaşıyor

IBM Türk’ün KidSmart programı kapsamında anaokulu yaş grubuna yönelik olarak tasarladığı oyunla birlikte eğitim projesi Türkiye genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

KidSmart 20 bin çocuğa ulaşıyor

IBM Türk’ün KidSmart programı kapsamında anaokulu yaş grubuna yönelik olarak tasarladığı oyunla birlikte eğitim projesi Türkiye genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

KidSmart Okul Öncesi Eğitim Programı, IBM’in şirket vizyonu içerisinde önemli yer tutan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri hizmetlerinin bir örneği olarak dikkat çekiyor. Bir bilgisayarı barındıracak şekilde özel olarak tasarlanan bu program, renkli bir mobilya ünitesinden ve öğrencilerin kullanımına sunulan yazılım programından oluşuyor. IBM’in 1999 yılında başlattığı ve 2008’de IBM Türk tarafından Türkiye’de de öğrencilere sunulan bu ürün, şu ana kadar İstanbul, Ankara, Bitlis, Elazığ, Erzurum, Adıyaman, Ağrı, Batman, Siirt, Urfa ve Van gibi şehirlerde dağıtıldı. Bugün program toplam 24 şehirde, 20.000’e yakın anaokulu öğrencisine ulaşıyor.

Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü, IBM’in KidSmart eğitim setinin çocuklarının gelişimlerine olan katkısını tespit etmek amacıyla, Ankara’da sekiz anaokulunda yüz yüze görüşmeler ve incelemeler yaptı. Buna ek olarak KidSmart eğitim setinin dağıtıldığı 24 ilde, öğretmenlerin bu eğitim seti ile ilgili görüşlerini değerlendirmek amacıyla bir anket formu hazırlanarak, 147 öğretmenin cevapları alındı. Ortaya çıkan bazı dikkat çekici sonuçlara göre, ankete katılan anaokulu öğretmenlerinin yüzde 80’e yakını KidSmart eğitim setini “dayanıklı” ve “kullanışlı” bulduğunu ve yüzde 70’ten fazlası KidSmart eğitim setinin “çocuklara kazandırılmak istenilen kavramların verilebilmesini kolaylaştırdığı”nı söyledi.

İncelemeler sonucunda KidSmart eğitim setinin öğretmenlerin günlük eğitim etkinliklerini destekleyen bir araç olduğu, çocuklar tarafından rahatça kullanabildiği, çocuklara bireysel çalışabilme olanağı sunduğu, elverişsiz çevrelerden gelen çocuklar açısından fırsat eşitliği sağladığı ve okullarda bulunmasının yararlı olduğu sonucuna varıldı.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.