Kesa Electricals İspanyol Electrodomesticos’u satın aldı

Bünyesinde DARTY markasını bulunduran Kesa Electricals, İspanyol elektronik perakende uzmanı’u satın alarak, büyümesine devam ediyor.

15.08.2007 - 15:12 | MediaCat

Bünyesinde DARTY markasını bulunduran Kesa Electricals, İspanyol elektronik perakende uzmanı’u satın alarak, büyümesine devam ediyor.

Avrupa’da dokuz ülkede faaliyet gösteren İngiliz Kesa Electricals plc grubu, İspanyol elektronik perakende uzmanı Electrodomesticos Manaje Del Hogar Sociedad Anomina’ (EMH) yı satın almak üzere anlaşma yaptı. Satın alma değeri net borç varsayımı dahil 100 milyon Euro olacağı düşünülen anlaşmada açıklanan EMH raporuna göre, 31 Mart 2007 itibarı ile satın alınan şirketin 271 milyon Euro cirosu, 17 milyon Euro faiz, vergi ve amortisman öncesi karı olduğu belirlendi.

Anlaşma ile ilgili açıklama yapan Kesa Electricals CEO’su Joan-Noel Labroue, İspanya’nın Avrupa’nın büyüme potansiyeli olan 5.büyük pazarı olduğunu, sektörde satın alma ve birleşmelerle konsolidasyonun devam ettiğini söyledi. Labroue resmi düzenleme ve izinlerin tamamlanarak satın alma işleminin 2007 yılının 3.çeyreğinde tamamlanacağını beklediklerini belirtti. Ayrıca Electrodomesticos’un satın alınması ile Kesa Electricals kendi ticaret modelini geliştirmek için İspanya pazarına, güçlü mağaza ağı ve güvenilir bir platform oluşturarak gireceklerini belirtti.

Kesa Electricals’ın 01 Şubat 2007 – 18 Temmuz 2007 tarihleri arasındaki döneme ait raporlara göre, ciro bazında yüzde 6 büyüme gerçekleştirdiği açıklandı. Rapora göre Kesa Electricals plc grubunun beyaz eşya ve elektronik alanındaki en önemli markası DARTY, İtalya, İsviçre ve Türkiye’nin de bulunduğu başarılı yatırımlar ile büyümesine devam ediyor. Bu büyümede artan talep doğrultusunda dijital ve beyaz eşya ürünlerinde gerçekleşen yüksek satış rakamları etkili oldu.

İlgili web sayfa adresleri:

Kesa Electricals plc : www.kesaelectricals.co.uk
Darty : : www.darty.fr
Darty Türkiye : www.darty.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.