Kellogg’s reklamındaki dinozor tasarımının perde arkası

Framestore, Leo Burnett'in hazırladığı kampanya için 3 metre boyunda bir dinozor yarattı.

17.10.2012 - 11:53 | MediaCat

Çeşitli ajanslara ve markalara tasarımlar yapan Framestore, Leo Burnett ajansının Kellogg’s’un fındıklı mısır gevreği için çekeceği ikinci reklam filminin çalışmalarını tamamladı. Framestore’a bir dinozor yaratma fırsatı sunan kampanyada efektlerle donatılmış küçük bir mutfak kullanıldı.

Leo Burnett yaratıcı yönetmenleri Ed Morris ve Andy Drugan tarafından yazılan reklamda dekor olarak kullanılan mutfağın tam Hollywood usulü, birdenbire bir dinozor tarafından istila edildiğini görüyoruz. Dehşete düşen aşçılar saklanmaya çalışırken Kellogg’s’un fındıklı mısır gevreğinin çıtırtısını duyuyorlar. Kampanyanın yönetmenliğini MJZ’den Rocky Morton yapıyor.

Görsel efektler sorumlusu Alex Doyle kağıt üzerinde dinozoru yaratan isim. Çalışma onaylandıktan sonra çizimi Maya, ZBrush ve Mari kullanarak oldukça gerçekçi bir şekilde CG tasarıma dönüştüren ise baş tasarımcı Mary Swinnerton.

Reklamda yer alan 3m uzunluğundaki dinozorun küçük mutfakta olabildiğince gerçekçi ve korkunç görünmesi için animasyon ve ışıklandırma sistemi üzerinde uzun bir çalışma yapıldı. Kas sistemi yapılarak, dinozorun güçlü ve ağır olduğu algısı yaratıldı.

Yaratıcı ekip, toz, yıkıntı ve ateş kullanarak dinozorun ait olduğu dönemin dekorunu oluşturdu. Tüm bu çalışmaya son fırça darbesi Framestore’un ödüllü renklendiricisi Simon Bourne’dan geldi. Çekim boyunca yönetmenle yakın çalışan Bourne, ara sıra mutfağın metal yüzeyleri ve ışıklarla dengelenen karanlık ve ürkütücü bir ortam yaratılmasına özen gösterdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.