Kelimeler kifayetsiz kaldığında

Renault, E-Tech etiketli araçlarını tüketicinin zihninde "anlatılmaz, yaşanır" olarak kodluyor.

10.01.2022 - 12:35 | Simge Şenses

Sözler kifayetsiz kaldığında

2020 yılında Renault, Formula 1’deki uzmanlığından ve elektrikli motorlara ilişkin 12 yıllık deneyiminden yararlanarak elektrikli ve hibrit motorlarını bir araya toplayan E-Tech etiketini piyasaya sürdü.

E-Tech etiketli araçlarının tanıtımında karmaşık ve sıkıcı teknik detaylara başvurmak istemeyen Renault, bunu potansiyel sürücülerine en basit şekilde aktarma görevini ise kreatif ajans Publicis Conseil’e teslim etti.

Araçların teknolojisinin “anlatılmaz, yaşanır” olduğunu bir Renault mühendisinin işini anlatırken yaşadığı zorluktan yola çıkarak aktaran reklam filmiyle ilgili Renault Küresel Pazarlama Müdürü Arnaud Belloni, “Buradaki zorluk, çok karmaşık bir teknolojiyi basit bir şekilde göstermekti. Sonuç olarak, Renault E-Tech hibrit teknolojisini anlamanın en iyi yolunun onu açıklamaktan değil, denemekten geçtiğini anlatmış olduk” yorumunda bulundu.

Ray Charles’ın What’d I Say parçasının eşlik ettiği film, yılın ilk günü itibarıyla Fransa’da ve birçok uluslararası pazarda gösterime girdi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Renault
  • Reklam Ajansı: Publicis Conseil
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.