MediaCat

Keith Weed’in ‘4 faktörü’

Marketing Forum konuşmaları Weed’le başladı.

Keith Weed’in ‘4 faktörü’

Bu yıl onuncusu düzenlenen MediaCat Marketing Forum, Four Seasons Boshorus Hotel İstanbul’da MediaCat ve Digital Age Dergileri Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın konuşmasıyla başladı.

pelinozkan
Pelin Özkan

Düzenlenen ilk yılından itibaren forumun ele aldığı konuları ufak bir slaytla hatırlatan Özkan, bu senenin ana temasının “içeriğe dayalı pazarlama” olduğunu şu sözleriyle ifade etti: “Bundan on yıl önce, forumu ilk kez düzenlediğimizde kral koltuğunda tüketici oturuyordu, şimdi ise içerik oturuyor. O nedenle konumuzu content marketing olarak belirledik.”

Özkan’ın ardından TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak kısa bir açılış konuşması yaptı. Koçak, günümüz pazarlamasında hikâyesini iyi anlatıp, doğru kanallardan paylaşanın ve dikkat çekenin kazandığını belirtti.

İlker Koçak
İlker Koçak

Forum konuşmaları ise, Unilever Global Pazarlama ve İletişim Grup Başkanı Keith Weed’in “Pazarlamanın evrimi: Hayatı yakalayan markalar yaratma sanatı” başlıklı sunumuyla başladı.

İçeriğe dayalı pazarlamada 4 faktör

Markaların artık onları yaratanların hikâyesinden fazlasını ifade ettiğini söyleyen Weed dijital alanda inanılmaz büyük değişimler yaşandığını ve tüm bunların içeriğe dayalı pazarlamada önemli rol oynadığını belirtti. Weed, geçmişten bu yana yaşanan değişime örnek niteliğinde, tüketici olarak bizlerin 70’lerde günde 500 reklama maruz kalırken günümüzde bu sayının günde 5 bin reklamı  bulduğunu anlattı.

Keith Weed
Keith Weed

Weed, ‘içeriğe dayalı pazarlama’da şu 4 faktöre dikkat çekti: insanlar, ortaklıklar, amaç ve platformlar. (Weed’in deyişiyle ‘4 P faktörü’: people, partnerships, platform, purpose)

Günümüzde markaların topluluklarla birlikte yaratıldığını söyleyen Weed, insanları marka çalışmalarına dahil etmek için ortada bir hikâye olması gerektiğini söyleyerek bu noktada insan faktörünün önemini vurguladı. Amaç faktörünün ise içeriğe ‘işin büyümesi, sosyal etki yaratması ve çevresel etki yaratması’ gibi görevler atfettiğini belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.