Kaynak kodunda saklı insan portreleri

HackYourFuture ve 72andSunny Amsterdam'dan mülteci konusuna yaratıcı bir bakış.

12.02.2020 - 13:38 | Sencer Uçar

Behind the Source

Hollandalı kodlama eğitimi programı HackYourFuture, mülteci olarak ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve kendisinden kodlama eğitimi alarak hayatlarında yeni bir sayfa açanların portrelerini bazı internet sayfalarının kodlarına gömdü.

Bugüne kadar Hollanda’da ve globalde yüzlerce mültecinin geliştirici olmasına ve alanlarında iş bulmasına yardımcı olan kuruluşun 72andSunny Amsterdam işbirliğiyle hayata geçirdiği “Behind the Source” kampanyası, aralarında Accenture, Backbase, Exact, Marktplaats ve Zivver’in de bulunduğu bazı şirketlerin internet sayfalarının kaynak kodlarına geliştiricilerin hikâyelerin geniş kitlelere ulaşmasına da vesile oluyor.

Örneğin, Accenture Insights sitesine girilip tarayıcıda sayfa kaynağı görüntülendiğinde, sizi Filistinli geliştirici Rami’nin tamamı kodlardan oluşturulmuş portresi ve hikâyesi karşılıyor.

Kampanya, mültecilere farklı bir bakış açısı getirmeyi ve bulundukları ülkelere yaptıkları katkıları gözler önüne sermeyi hedefliyor.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.