Kate Moss’lu rimel reklamı yasaklandı

İngiltere'de ünlü model Kate Moss'un oynadığı rimel reklamı

03.10.2007 - 13:20 | MediaCat

İngiltere’de ünlü model Kate Moss’un oynadığı rimel reklamı, ünlü modelin takma kirpik kullanıp halkı yanılttığı gerekçesiyle yasaklandı.

Ürünün üreticisi olan Rimmel adlı şirket, Reklam Standartları Ajansı (ASA) tarafından alınan kararı eleştirirken, Kate Moss’un reklam çekimleri sırasında takma kirpik kullandığı ve görüntülerin dijital olarak da zenginleştirildiği eleştirilerini reddetti.

ASA yetkilileri ise Rimmel firmasının Magnif’eyes adlı ürününün reklam görüntülerinin ürünün lehine abartıldığına dair kararın kesin olduğunu ve reklamın bundan sonra yayımlanamayacağını açıkladı.

Kararda, firmanın ürünün kirpiklere yüzde 70 oranında daha fazla hacim verdiği yolundaki iddiasının izleyenleri yanlış yönlendirebileceğine işaret edilirken, reklam filminde Kate Moss’un kirpiklerinin nasıl değiştiği yolunda doğru bir açıklama bulunmadığı belirtildi.

Kararın son bölümünde, firmanın ürünün reklamına devam etmeyi istemesi halinde reklam filminin içeriğinde değişiklik yapması ve Kate Moss’a takma kirpiklerin takıldığı çekim öncesi görüntüleri filme eklemesi gerektiği de belirtildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.