MediaCat

Kartondan bir dijital kamera yapmak ister misiniz?

‘Craft Camera’ adlı proje ile DIY (kendin yap) ekolüne bir de dijital kamera eklendi.

Kartondan bir dijital kamera yapmak ister misiniz?

Fotoğrafçı Coralie Gourguechon’nın bitirme projesi için tasarladığı ve ‘Craft Camera’ adını verdiği ve DIY (kendin yap) dijital kamerası hoş bir tecrübe sunuyor.

Gourguechon projesinin amacını belirtirken, ürünlerin sürekli olarak yüksek fiyatla piyasada bulunmasına sebep olan “elektronik versiyonlarda görülen karmaşıklığın ve yaşanan çabuk eskimenin” önüne geçmek olduğuna dikkat çekiyor.

Arduino adlı açık kaynak platformunu tarafından sağlanan bir elektronik sistemin kullanıldığı makul dijital kamera, bir kartonun üzerine basılacak olan kes-yapıştır formülü ile bir araya getirilebilecek basit fakat çekici bir gövdeden oluşuyor.

‘Craft Camera’ ile çekilen fotoğraflar daha sonra bilgisayar ortamına aktarılabilecek şekilde bir hafıza kartına kaydediliyor. Kendi kamerasını yapmak isteyenler Gourguechon ile e-mail yolu ile haberleşip gerekli tüm bilgilerin yanı sıra, basılabilir kes-yapıştır gövdeye de sahip olabiliyor.

Haluk Kasarcı

(kaynak: design taxi)

[GaleriEkle url=”kartondan-dijital-kamerani-kendin-yap”]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.